A családmegerősítési-program az SOS-Gyermekfalu Magyarországi Alapítványának új, a nemzetközi gyermekvédelmi trendeket szem előtt tartó kezdeményezése. Célja, hogy a szervezet a magyarországi gyermekjóléti alapellátás egyik meghatározó szereplőjévé váljon, azáltal, hogy a veszélyeztetett vagy hátrányos helyzetű családokat támogatja és megerősíti. A családmegerősítőprogram-munkatárs a “Gyermekek és családok támogatása mobil teammel” elnevezésű projektben dolgozik a projektvezető irányítása mellett. Munkájának fókusza a családokat segítő programok megvalósulásának támogatása.

Főbb feladatok:

  • Támogatja a „Gyermekek és családok támogatása mobil teammel” elnevezésű, 24 hónapig tartó projekt szakmai programjának minőségi megvalósulását, összhangban a szervezet stratégiájával és szakmai sztenderdjeivel
  • Támogatja a projekten belüli szakmai programok fejlesztését, a helyi igényeknek és a célcsoport szükségleteinek megfelelően (pl. szakemberek képzései, hátrányos helyzetű családok számára prevenciós foglalkozások, szexuális edukáció, stb.)
  • Rendszeresen kapcsolatot tart a térségben elő hátrányos helyzetű családokkal
  • Támogatja a helyi formális és informális csoportok, civil szervezetek megerősödését, a közösségi szolgáltatások kapacitásának növelése érdekében
  • Támogatja a projektvezetőt a helyi partnerekkel való együttműködésben, a kiszolgáltatott helyzetű családok szolgáltatásokhoz való hozzáférésének növelésének érdekében
  • Képviseli a szervezetet különböző helyi, országos fórumokon
  • Rendszeresen készít jelentést a program előrehaladásáról, mind a projektvezető, mind a szervezet koordinációs irodája felé
  • Segít a helyi források és adományszervezési lehetőségek feltérképezésében és elérésben, a projekt hosszútávú fenntarthatósága érdekében

Olyan szakember jelentkezését várjuk, aki:

  • Felsőfokú szakirányú végzettséggel rendelkezik (szociális munkás, pszichológus, egészségügyi/védőnői végzettség előnyt jelent)
  • Magabiztos felhasználói szintű számítógépes ismeretekkel rendelkezik.

Előnyt jelent:

  • Helyismeret Vas megyében
  • „B” kategóriás jogosítvány
  • Angol nyelv ismerete
  • Tapasztalata van gyermekvédelmi területen vagy hátrányos helyzetű családokkal való munkában

A munkavégzés helye:

Kőszeg

Amit ajánlunk:

  • Változatos és kihívásokkal teli feladatok egy nemzetközi gyermekvédelmi alapítványnál, ahol a szakmai és emberi kompetenciák kerülnek az előtérbe
  • Lehetőség a szakmai fejlődésre, karrierépítésre, nemzetközi tapasztalatcserékre

Ha úgy érzi, hogy a fenti leírás Önre illik, akkor kérjük, hogy a munkakör megjelölésével küldje el szakmai önéletrajzát és motivációs levelét legkésőbb 2017. április 5-ig a következő e-mail címre: viola.szlanko@sos.hu

Az SOS-Gyermekfalu Magyarországi Alapítványa tagja a 133 országban működő SOS Gyermekfalvak Nemzetközi Szövetségének. Egy olyan civil szervezet a gyermekvédelem területén, amely nevelőszülői hálózatokat és lakásotthonokat működtet. Olyan gyermekeknek nyújt szerető családot és gondoskodást, akik valamilyen okból nem élhetnek vérszerinti családjukkal. Az elmúlt 10 évben a szervezet megújult, és egységes stratégiai elképzelés alapján építi a nemzeti szervezeteit és ehhez keres innovatív munkatársakat.