Az SOS-Gyermekfalu Magyarországi Alapítványa tagja a 134 országban működő SOS Gyermekfalvak Nemzetközi Szövetségének. Egy olyan civil szervezet a gyermekvédelem területén, amely nevelőszülői hálózatokat, lakásotthonokat és családmegerősítő programot működtet. Olyan gyermekeknek nyújt szerető családot és gondoskodást, akik valamilyen okból nem élhetnek vérszerinti családjukkal. Az elmúlt 10 évben a szervezet megújult, és egységes stratégiai elképzelés alapján építi a nemzeti szervezeteit és ehhez keres innovatív munkatársakat. A szervezet saját képzéseinek szervezésére keres új munkatársat az alábbi pozícióba:

Képzési koordinátor

Munkakör célja:

  • Az SOS Gyermekfalvak Magyarország fontos célkitűzése, hogy olyan képzési szolgáltatóvá váljon, amely a nevelőszülők és gyermekvédelmi szakemberek számára új szemléletű, minőségi képzéseket nyújt. Olyan kiegészítő képzéseket kínálunk, amelyek figyelembe veszik a gyerekek valódi szükségleteit, ezen keresztül a gyermekek jogait teszik a középpontba. A gyermekekkel való közös munka ezáltal hatékonyabbá, a szakemberek számára örömtelibbé válik. A szervezet a saját szakemberei és más gyermekvédelmi szervezetek munkatársai számára kínálja a képzéseit. A célkitűzések között szerepel, hogy a gyermekvédelmi szakellátás mellett egyre szélesebb körben elérhetőek legyenek a képzések, így pl. iskolák, óvodák, gyermekjóléti központok munkatársai számára.

Főbb feladatok:

  • A szervezet által kínált képzések megszervezése, helyszín, időpont tekintetében
  • A trénerekkel való folyamatos kapcsolattartás, a képzések megvalósulásának adminisztratív és logisztikai támogatása
  • A képzések promotálása, ehhez kapcsolódó hirdetések szervezése
  • A képzéseken résztvevők toborzása, a jelentkezések adminisztrálása
  • Együttműködés a programfejlesztési csoporttal a képzések megvalósulásának szakmai minősége érdekében

Elvárásaink a leendő kollégánk felé:

  • Felsőfokú végzettség (főiskola, egyetem)
  • 1-3 év szakmai tapasztalat adminisztráció, képzés szervezés területén
  • Középfokú, aktív angol nyelvtudás (szóban és írásban)
  • Dinamikus, lendületes személyiség, aki jó kapcsolatteremtő, de mégis képes precíz, adminisztratív munkavégzésre.

Előny:

  • Kapcsolati háló gyermekvédelmi- vagy általános szociális területen.
  • Gyermekvédelmi ismeretek

A munkavégzés helye:

  • Budapest

Amit ajánlunk:

Változatos és kihívásokkal teli feladatokat egy nemzetközi szervezetben.

Támogató, együttműködő csapat és barátságos légkör. Betekintés egy nemzetközi alapítvány működésébe. Tanulási lehetőség a gyermekvédelem, gyermekjogok területén. Rugalmas munkavégzés.

A foglalkoztatás megbízási szerződés keretei között valósul meg, heti 20 órában.

Ha úgy érzi, hogy a fenti leírás Önre illik, akkor kérjük, hogy a munkakör megjelölésével küldje el önéletrajzát 2017. február 1-ig a viola.szlanko@sos.hu email címre.