A munkavégzés helyszíne: 1051 Budapest, Arany János u. 31. Magyar Vöröskereszt Országos Igazgatósága

Feladatok:

  • Aktív részvétel hazánk legnagyobb humanitárius szervezetének (Magyar Vöröskereszt) szociális tevékenységében
  • adminisztratív feladatok végzése, ezáltal lehetőség nyílik a szociális szolgáltatások megismerésére
  • szociális programokkal kapcsolatos előkészítő, egyeztető feladatok elvégzése
  • az országos szociális szakmai vezető munkájának segítése
  • szociális levelezésekkel kapcsolatos feladatok ellátása
  • a szociális programokhoz kapcsolódó teljes dokumentációs anyag aktualizálása megismerve ezáltal a Szociális területhez tartozó dokumentációt, szolgáltatásokat
  • Adományok elosztás folyamatának megismerése, az ezzel kapcsolatos feladatokba történő bekapacsolódás
  • Együttműködési megállapodások, szerződések előkészítése, adatok bekérése, jogi egyeztetésre történő előkészítése a közvetlen felettes irányításával, megismerve ezáltal a területen használatos jogszabályokat, belső szabályzatokat
  • Képzésekhez, értekezletekhez anyagok előkészítése, kiküldése, rendszerezése
  • lehetőség nyílik a munkavégzés során teljes körűen rálátni a Magyar Vöröskereszt szociális tevékenységére

Elvárások:

  • Szociális munkás / Szociálpolitikus területen folyamatban lévő főiskolai / egyetemi tanulmányok
  • Minimum heti 24-30 órányi munkavégzés vállalása
  • MS Office alkalmazások biztos ismerete, különös tekintettel: Word, PowerPoint, Excel
  • Legalább alapfokú angol nyelvtudás

Személyiségbeli követelmények:

  • Megbízható, pontos, tanulékony, kommunikatív személyiség
  • Szakmai iránti elhivatottság, érdeklődés
  • Kiváló szervezőkészség

Előny:

  • Non profit szervezetek működésében való jártasság
  • Szociális, önkéntes vagy valamely segítői tevékenység területén szerzett tapasztalat

Amit ajánlunk:

  • Sikeres pályázat esetén a gyakornokunk megismerheti  a Magyar Vöröskereszt szociális területének működését
  • Gyakorlati ismereteket sajátíthat el a non profit szervezetnél való munkavégzés területén
  • A pályázótól önéletrajzot, motivációs levelet (bemutatkozó anyagot), kitérve ebben a főbb érdeklődési területekre (pl. hajléktalan ellátás, család és gyermekvédelem stb.)

A pályázatokat Telepóczki Gábor országos szociális szakmai vezetőnek címezve a  gabor.telepoczki@voroskereszt.hu címre várjuk, „Szociális gyakornok” tárgymegjelöléssel.