A szervezetről:

A Váltó-sáv Alapítvány fogvatartottak és szabadultak társadalmi és munkaerő-piaci beilleszkedését segítő civil szervezet. A szervezet egyedülálló a témában és a területen: szociális/segítő munkát végez a börtönökben és szabadulás után, ill. módszertant dolgozott ki és tökéletesít folyamatosan. A projektek 1997-ben indultak, a szervezet bejegyzésének éve 2002. 2014 júliusától Magdolna Klub néven komplex szolgáltatás kezdődött a Magdolna-negyedben jelentős számban élő, sérülékeny társadalmi csoportokhoz tartozó nők – fogvatartásból szabadultak, pszichiátriai betegek, szenvedélybetegek, hajléktalanok, mélyszegénységben élők, prostituáltak, stb. – mentálhigiénés gondozása, munkaerő-piacra történő visszavezetése megvalósítására, melynek módszerei a foglalkoztatási rehabilitáció, a szociális/segítő munka eszköztára, továbbá egyéb, releváns módszer (közösségfejlesztés, szabadidő strukturálás, tanulás/képzés/fejlesztés stb.).

A feladatról:

A munkakör fő területei:

  • rehabilitációs foglalkoztatások biztosítása (kézműves programok)
  • női csoportok szervezése, lebonyolítása
  • elsősorban nők számára pszichoszociális rehabilitáció megvalósítása
  • kompetencia fejlesztés
  • szabadidő strukturált eltöltésének segítése
  • tanácsadás, egyéni esetkezelés, mentálhigiénés gondozás
  • közösségi kert, kertészkedés, termények feldolgozása, közös főzés, stb. lebonyolításának támogatása
  • a tevékenységekhez kapcsolódó adminisztratív feladatok elvégzése.

Elvárások a leendő munkatársunkkal szemben:

  • szociális munkás végzettség (a diploma megléte feltétele a jelentkezésnek, abszolutórium NEM elegendő. A munkakör kizárólag szociális munkás végzettséggel tölthető be, egyéb humán végzettség nem megfelelő az alkalmazáshoz!),
  • min. 2 év (24 hónap) célcsoporttal (sérülékeny társadalmi csoportokhoz tartozó nők) folytatott segítő munka,
  • képesség önálló és stábban való munkavégzésre,
  • rugalmasság, nyitottság, pontosság,
  • a célcsoport minél mélyebb megismerésének, valamint támogatásának igénye,
  • manuális kompetencia ill. érdeklődés ez irányban, jó kézügyesség, kreativitás,
  • alapvető kertészeti ismeretek vagy érdeklődés ez irányban.

A munkavégzés körülményeiről:

A betöltendő munkakör heti 40 órás állás. Az új munkatárs egy stáb tagja lesz, amely folyamatosan és intenzíven dolgozik együtt. A munkavégzés helyszínei: Budapest, VIII. kerület, Magdolna utca. Esetenként hétvégi vagy esti munkavégzés is szükséges, a munkaidő-beosztás változó, nem kötött (pl. nem 08.00-16.00-ig). Fizetés megegyezés szerint.

Amit nyújtani tudunk:

  • egy speciális célcsoporttal, témában és területen végzett munka,
  • újító ötletek, kreativitás támogatása,
  • folyamatos fejlődési lehetőség a szakmában,
  • újszerűség,
  • határozott idejű munkaviszony: 2015. 05. 31-ig.

A jelentkezés határideje: 2014. 12. 10.

A jelentkezéshez szükséges:

  • szakmai önéletrajz,
  • motivációs levél,
  • diploma másolata,

mely dokumentumokat az alapitvany@valtosav.hu e-mail címre várjuk! Az e-mail fiók fogadóképessége miatt kérjük, hogy egyéb dokumentumokat – erkölcsi bizonyítvány, videók stb. – a jelentkezéssel NE küldjenek!

A szakmai önéletrajz és motivációs levél alapján választjuk ki a jelentkezőket a személyes találkozóra, interjúra, melyet folyamatosan szervezünk és bonyolítunk le. A jelentkezőket az időpontról e-mailben vagy telefonon tájékoztatjuk.

Az állással kapcsolatos további kérdéseket kizárólag e-mailben várjuk az alapitvany@valtosav.hu címre.

A szervezetről további információk elérhetők a www.valtosav.hu weboldalon.

Bp., 2014. 11. 21.