Ezt a cikket több mint egy éve publikáltuk. Mindent megteszünk, hogy naprakész információt szolgáltassunk oldalunkon, de előfordulhatnak elavult információk korábbi bejegyzéseinkben.

Idén ősszel immár hetedik fordulójához érkezik a 2013-ban indított Budapest Bank Békéscsabáért Program, amely a város és közvetlen környezete fejlődését szolgáló civil kezdeményezéseket támogatja. A 2016. őszi ciklusban a nonprofit szervezetek a helyi természeti és kulturális értékek megóvását célzó pályázatokhoz kérhetnek 100 és 500 ezer forint közötti támogatást, ezen belül is kiemelt figyelmet élveznek a legalább száz vendégéjszakát eredményező turisztikai programok.  

A Budapest Bank Békéscsabáért Program létrehozásával az volt a Budapest Bank célja, hogy pályázati keretek között, a mindenkori tematikát a tényleges helyi igényekhez igazítva, minél több értékes kezdeményezés megvalósításához járuljon hozzá. A program eddigi hat kiírására 260 pályázat érkezett, a bírálóbizottság 73 szervezetet részesített összesen 31 millió forint összegű vissza nem térítendő támogatásban.

A pályázati forrás ezúttal 4,5 millió forint, amelyből 3 millió forintot a Budapest Bank, 1,5 millió forintot Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzata biztosítanak. Az őszi fordulóban Békéscsaba és térsége gazdag természeti és kulturális értékeinek megőrzését és népszerűsítését segítő kezdeményezések nyerhetnek támogatást. A környéken élők ösztönzését és bevonását, a szakmai együttműködések felkarolását, az őshonos értékek megóvását, a térség ökoszisztémáinak védelmét, a kulturális értékek megőrzését és minél szélesebb körben történő megismertetését szolgáló programelemek körében kiemelt hangsúlyt élveznek majd azok, amelyek turisztikai szempontból is relevánsak, és hozzájárulnak ahhoz, hogy emelkedjen a városban töltött vendégéjszakák száma. 

„A Bankműveleti Központ otthona itt van Békéscsaba szívében, immár tíz éve. A várossal kölcsönösen egymáshoz nőttünk, aktív részesei vagyunk a helyi közösségek életének, szívünkön viseljük Békéscsaba fejlődését, szépülését. Korábbi pályázataink tapasztalatai alapján az érintett területeken – kultúra, környezetvédelem, idegenforgalom, hagyományőrzés – tevékenykedő helyi civil szervezetek elhivatottak, kiemelkedően színvonalas munkát végeznek. Bízom benne, hogy ezúttal is egymás partnerei lehetünk Békéscsaba egyedülálló értékeinek megőrzésében” – mondta el Lasetzky Frigyes, a Budapest Bank operáció és minőség vezetője.

„Városunk rendkívül gazdag hagyományokkal, páratlan természeti adottságokkal, nagy múltú kulturális színtérrel büszkélkedhet. Az itt élők közös felelőssége, hogy ezeket az értékeket megóvjuk, azokat az utókor számára is megőrizzük, és minél szélesebb körben megosszuk, megismertessük. Nagy öröm számomra, hogy a mostani pályázati kiírás keretében városunk egyik legnagyobb munkáltatója, a Budapest Bank, a helyi civil szféra, a városvezetés, és reményeink szerint a megvalósítás során a helyi lakosok is közösen dolgoznak e jó ügy érdekében” - mondta Szarvas Péter, Békéscsaba polgármestere.

A „Budapest Bank Békéscsabáért Program” bírálóbizottságának tagjai:

  • Szarvas Péter, Békéscsaba polgármestere, a bírálóbizottság társelnöke
  • Lasetzky Frigyes, a Budapest Bank operáció és minőség vezetője, a békéscsabai Bankműveleti Központ vezetője, a bírálóbizottság társelnöke
  • Nánási János, a Békés Megyei Hírlap kiadóvezetője és főszerkesztője
  • Adriány Kincső, az Erőforrás Alapítvány United Way ügyvezető igazgatója
  • Tóth Marianna, a Budapest Bank kommunikációs vezetője

A pályázati szabályok és feltételek, valamint a kapcsolódó dokumentumok a Budapest Bank honlapján érhetők el: http://www.budapestbank.hu/info/bekescsaba/.

A pályázatok benyújtásának határideje 2016. október 24. (hétfő) éjfél

A Budapest Bank idén 10 éve, 2006-ban hozta létre Békéscsabán Bankműveleti Központját, amely ma közel 750 munkatársat foglalkoztat, és itt zajlik a bank háttérműveleteinek 80 százaléka. A központ létrehozása óta nem csak gazdasági tevékenységével, hanem a város fejlődését célzó kezdeményezések felkarolásával is kiemelkedő szerepet vállal a helyi közösség életében. Az elmúlt évtizedben a pénzintézet összesen közel 200 millió forintot adományozott már sport-, oktatási- és kulturális célok támogatására, békéscsabai programok megvalósítására.

A civil szervezetek számára nyújt segítséget a bank két önálló alapítványa is: a „Budapest Bank Budapestért” Alapítvány, amely 1991-ben történt megalapítása óta összesen 3152 pályázót részesített több mint 776 millió forint támogatásban, valamint a „Budapest Bank az Oktatásért és a Magyar Pénzügyi Kultúráért” Alapítvány, amely az elmúlt 25 évben mintegy 163 millió forinttal támogatta országszerte a magyar közép- és felsőfokú pénzügyi és közgazdasági oktatás, kutatás és kultúra fejlesztését.