Ezt a cikket több mint egy éve publikáltuk. Mindent megteszünk, hogy naprakész információt szolgáltassunk oldalunkon, de előfordulhatnak elavult információk korábbi bejegyzéseinkben.

Támogatható tevékenységek: A pályázat útján elnyert pénzösszeg kizárólag a civil szervezet működési területén, közterületen fekvő zöldfelületek rendbetételére, kialakítására és megtisztítására, ezen belül növényültetésre, növénygondozásra, komposztálásra, talajjavításra (indokolt esetben talajcserére), parképítési feladatok elvégzésére, valamint a rendbetett terület folyamatos gondozására, takarítására fordítható.

A pályázat keretében nem támogatható: olyan szilárd burkolat készítése, amely a zöldfelület csökkenését eredményezi, gépjármű parkolóhely kialakítás, balesetveszélyt okozó műtárgyak, vagy kertépítészeti elemek elhelyezése, haszonnövény termesztése.

Kizárólag olyan méretű terület örökbefogadását támogatja az Önkormányzat, melynek gondozása ténylegesen megvalósítható az Örökbefogadó által legalább a támogatástól számított egy évig.

A pályázati forrás csak olyan közterület rendbetételére, kialakítására és megtisztítására, használható fel, amely Óbuda-Békásmegyer Önkormányzatának tulajdonában van.

A Támogatott az adott előírásokat köteles betartani:

  • A támogatás összege „kerti kisgépek” (pl. motoros fűnyíró, motoros sövénynyíró) beszerzésére nem használható fel, azonban ha az a pályázatban szerepel, kis értékű „kézi szerszámokra” (pl. kapa, gereblye) a kapott támogatási összeg 20%-a felhasználható.
  • A munkák során keletkezett zöldhulladék elszállításáról minden esetben a pályázónak kell gondoskodnia. Erre a célra beszerezhetőek az FKF Zrt. logójával ellátott zsákok. Az ilyen zsákokban kihelyezett zöldhulladékot az FKF Zrt. köteles elszállítani.
  • Az esetleges talajcserék során kitermelt föld elszállítása szintén a pályázó feladata a hatályos környezetvédelmi előírásoknak megfelelően.
  • A pályázat keretén belül kiültetett növények (fák, cserjék, virágok) gondozása teljes mértékben a pályázó feladata a támogatástól számított minimum egy évig. (Hivatalunk a növények locsolásában, gyomlálásában, a növények körüli zöldterületek kaszálásában nem vesz részt.) Amennyiben pályázó a vállalt terület gondozását nem látja el megfelelően, a következő évi pályázatból kizárható.
  • A pályázó az adott zöldfelületen haszonnövényt (paradicsom, paprika stb.) nem ültethet.
  • A gondozott területen vegyszeres gyomirtás nem végezhető. (Kizárólag kézi gyomirtás.)
  • A területen meglévő faállomány gondozására kizárólag az Önkormányzat jogosult. A pályázó a fákon semmilyen beavatkozást nem végezhet (gallyazás, permetezés, kivágás, stb.).
  • Az Önkormányzat Városüzemeltetési Főosztályával történő előzetes egyeztetés nélkül a meglévő növényállomány (fák, bokrok) kivágása, bárminemű csonkítása tilos!
  • Amennyiben a pályázó facsemete ültetését tervezi, a kiültetés előtt a Városüzemeltetési Főosztállyal egyeztetnie kell a tervezett fa fajtájáról, illetve a kiültetés pontos helyszínéről.
  • Amennyiben a pályázó a pályázatban szereplő terület köré kerítés, kerítéselem kihelyezését tervezi, abban az esetben a kerítés típusát, magasságát és elhelyezését a Városüzemeltetési Főosztállyal történő egyeztetést követően lehet kialakítani.
  • A pályázó a gondozásba vett terület állapotát a munkálatok megkezdése előtt, és azok befejeztével fényképpel dokumentálja, melyet a Városüzemeltetési Főosztálynak megküld.

A támogatás formája: egyszeri, vissza nem térítendő.

A támogatás mértéke: A pályázónként megítélhető legmagasabb összeg: 200 000 Ft.

A támogatás felhasználásának ideje: a Képviselőtestület döntésétől számítva 2015. december 31-ig.

Civil szervezetek esetén a támogatás feltétele: 30 % önrész biztosítása, amely lehet az elvégzendő munka értéke is.

Nyertes pályázat esetén a támogatás folyósításának feltétele: aláírt banki Felhatalmazó levél, melyet egy eredeti példányban a támogatási szerződés megkötésekor szükséges benyújtani.

A pályázat benyújtásának határideje: 2015. március 13. (péntek) 12 óra

A pályázatot és mellékleteit 1 eredeti és 1 másolati, egymástól külön rendezett és lefűzött példányban, zárt borítékban vagy csomagban kell benyújtani. Az eredeti példányt „eredeti” felirattal kell megjelölni, és ebben az eredeti adatlapokat kell elhelyezni.

Pályázatot kizárólag az erre rendszeresített pályázati űrlapon lehet benyújtani. A borítékon kérjük feltüntetni a Fogadj örökbe egy zöldterületet! címet.

A pályázatot a Polgármesteri Hivatal Ügyfélszolgálati Irodáján kell benyújtani (1033 Budapest, Harrer Pál utca 2.).

Az űrlap hozzáférhető:

  • az önkormányzat internetes honlapján (www.obuda.hu)
  • a Polgármesteri Hivatal Ügyfélszolgálati Irodáján (1033 Budapest, Harrer Pál utca 2.), vagy
  • a civil referensnél (1033 Budapest, Fő tér 4.)

A pályázónak a pályázathoz mellékelnie kell:

  • A civil szervezet által örökbefogadásra megjelölt terület és környezete rövid bemutatását (szükség esetén vázlatrajzzal, fotókkal kiegészítve);
  • Az elvégezni kívánt munka leírását (szükség esetén tervrajzzal kiegészítve);
  • Tételes költségbecslést, melyben külön oszlopban vannak feltüntetve azok a tételek, melyekre támogatást igényel a pályázó és külön oszlopban azok a tételek, melyeket a pályázó önrészként finanszíroz, vagy „társadalmi munkaként” elvégez.
  • „az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló 2011. évi CLXXV törvény 75. § (1) 2012. január 1. napját követően csak olyan civil szervezet kaphat költségvetési támogatást […], amely a 30. § szerint letétbe helyezte beszámolóját; ennek megfelelően pályázónak mellékelni kell a pályázathoz annak igazolását, hogy a szervezet beszámolóját és közhasznúsági mellékletét letétbe helyezte az OBH-nál (Országos Bírósági Hivatal).

Amennyiben a szervezet még nem helyezte letétbe beszámolóját, illetve közhasznúsági mellékletét a pályázat benyújtásáig, ennek igazolására türelmi időt határoz meg az Önkormányzat a nyertes pályázók részére, melynek záró napja a támogatási szerződés aláírásának időpontja, mely időpont jogvesztő határidő, nem teljesítés esetén a szervezet elesik a támogatástól.

A benyújtott pályázatokat a Civil és Nemzetiségi Bizottság, valamint az Oktatási és Környezetvédelmi Bizottság bírálja el. A pályázat eredményéről minden pályázó írásban kap értesítést.

Bírálati szempontok:

  1. Városképi hatás;
  2. Kertépítészeti, kertészeti érték;
  3. Környezetvédelmi hatás;
  4. Pénzügyi megvalósíthatóság.

A pályázati összeggel való elszámolás

Az önkormányzat a nyertes pályázókkal támogatási szerződést köt, melyben részletesen szabályozza a kapott támogatással való elszámolás feltételeit. (2. számú melléklet)

Amennyiben a pályázó hiányosan nyújtja be a pályázat pénzügyi elszámolását, a Pénzügyi és Gazdálkodási Főosztály munkatársa a pályázót hiánypótlásra szólítja fel. A hiánypótlás elvégzésére 1 alkalommal van lehetőség és 5 munkanap áll rendelkezésre.

A hiánypótlási felhívást a pályázó szervezet kapcsolattartásért felelős személyéneke-mail címére elektronikus levél formájában küldi az ellenőrzést végző ügyintéző.

A hiányzó dokumentum benyújtására kizárólag személyesen van lehetőség a Pénzügyi és Gazdálkodási Főosztály ellenőrzést végző munkatársánál (437-85-65) a hiánypótlásra való felszólítást követő 5 munkanapon belül.

Támogatási szerződés

A Támogatási szerződés aláírására rendelkezésre álló időpontokról írásban kap tájékoztatást minden eredményes pályázó.

Amennyiben az aláírásra megadott időpontokban pályázó nem írja alá a támogatási szerződést, elesik a támogatástól.

Felhívjuk a pályázók figyelmét arra, hogy a pályázatok elkészítésénél Óbuda-Békásmegyer Városépítési Szabályzatának rendelkezéseit teljes mértékben figyelembe kell venni, különös tekintettel a 29.§ (12) pontjára, mely szerint a kerület közigazgatási területén nem telepíthetők a következő fafajok: nyárfa (semmilyen fajtája); bálványfa (Ailanthus); eperfa (Morus).

Az Adatlap 1. számú mellékleteként található egy lista segítségként az ültetésre ajánlott növényekről.

A pályázattal kapcsolatos kérdésekben tájékoztatást ad Csikósné Mányi Júlia civil referens a 437-8645-es telefonszámon, vagy a csikosnemj@obuda.hu e-mail címen.