A Magyar Máltai Szeretetszolgálat országos felvételt hirdet Családmentor (Nyírkáta, Tarpa) munkakör betöltésére

A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Magyarország egyik legnagyobb karitatív szervezete, amely évente több százezer embernek nyújt segítséget. Programjaink súlyos társadalmi kérdésekre keresnek gyakorlatias válaszokat, küldetésének része a társadalom megszólítása, az emberek bevonása a segítő programokba.

A Magyar Máltai Szeretetszolgálat országos felvételt hirdet

Családmentor

(Nyírkáta, Tarpa)

munkakör betöltésére

Feladatok:

  • Kapcsolatfelvétel a területen élő hátrányos helyzetű gyerekekkel, családokkal, bizalmi légkör kialakítása, diagnózis felállítása,

  • Terepmunka (családok problémáinak megismerése, segítségnyújtás formáinak felkutatása és felkínálása),

  • Egyéni, családi és csoportos tanácsadás a fejlesztő munka során,

  • Prevenciós és fejlesztő programok, tréningfolyamatok szervezése, lebonyolítása,

  • A projekt keretében nyújtott egyéb szolgáltatások, tevékenységek tervezésében, szervezésében és végrehajtásában való aktív részvétel, pl. tematikus foglalkozások, játék, sport, szabadidős tevékenységek.

  • Szakmai beszámolók összeállításában való segítségnyújtás,

  • Egyéb adminisztratív feladatok ellátása,

  • Napi szintű kapcsolattartás a program vezetésével, helyi döntéshozókkal és társszervezetekkel.

Elvárások:

  • Kora gyerekkori fejlesztés terén szerezett tapasztalat

  • Szociálpedagógus, szociális munkás, védőnői, óvodapedagógus, pedagógus, gyógypedagógus, fejlesztőpedagógus, pszichológus, pszichopedagógus képzettségű diploma

  • "B" kategóriás jogosítvány, aktív vezetési gyakorlat

  • jó kommunikációs készség

  • magas fokú szociális érzékenység és hivatástudat

  • jó helyzetfelismerő és problémamegoldó készség

  • gyors és hatékony tanulás képessége

  • kreativitás

  • megbízhatóság, terhelhetőség, stressz tűrő személyiség

A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:

  • Szegregátumban szerzett segítői tapasztalat

  • Egyéni esetmunka területein szerzett jártasság

  • Közösségi, gyermekprogramok szervezésében és/vagy lebonyolításában szerzett tapasztalat

  • Csoportvezetői gyakorlat

Amit kínálunk:

  • béren kívüli juttatások

  • innovatív munka

  • támogató csapat

Jogviszony jellege, időtartama:

  • teljes munkaidő

  • határozatlan idejű

Munkavégzés helye:

Nyírkáta, Tarpa

A pályázatnak tartalmaznia kell:

  • fényképes önéletrajzot

  • végzettséget igazoló bizonyítvány másolatát

  • motivációs levelet

Amennyiben hirdetésünk felkeltette az érdeklődését, várjuk jelentkezését 2021. 01.31-ig a 01641@hr.maltai.hu e-mail címen