Az Amnesty International (AI) több mint 7 millió ember globális mozgalma. Olyan embereké, akik mind kiállnak az igazságtalanságok ellen. Egy olyan világért kampányolunk, ahol mindenki jogai érvényesülnek. Olyan emberek támogatnak minket, mint te. Mindenfajta politikai ideológiától, gazdasági vagy vallásos érdekektől függetlenek vagyunk. Egy kormány sem mentesülhet a megfigyelésünk alól. Egy eset sem reménytelen.
Az Amnesty International Magyarország (AIM) a nemzetközi szervezet, irodája Budapesten működik.
Az AI emberi jogi képzési programjának (HRE) célja az emberi jogi jogsértések csökkentése figyelemfelhívás és képessé tételen keresztül.
Az emberi jogi oktatáson keresztül képessé tudunk tenni másokat olyan tudás elsajátítására, amellyel az egyenlőséget, a méltóságot és az emberi jogok tiszteletben tartását segítik elő közvetlen környezetükben, a társadalomban és világszerte.
Az emberi jogi képzési koordinátor az AIM képzési tevékenységének szervezéséért, azok lebonyolításáért és az általános kampánycélokkal való összehangolásáért felelős. A képzési tevékenység elsődleges célcsoportjai az AI tagjai, önkéntes képzői, általános iskolai, középiskolai és felsőoktatásban részt vevő diákok és tanáraik. Ezen túl egyedi felkérés alapján egyéb külső célcsoportok részére is képzéseket tervezhet és szervezhet, amennyiben ez a szervezet céljainak elérését segíti, és a megfelelő erőforrások rendelkezésre állnak. A képzéseket a koordinátor a kampánytémákkal összehangoltan tervezi.

FŐBB FELADATAID LESZNEK:

  • az éves HRE ütemtervének és költségvetésének kidolgozása az AIM stratégiája alapján
  • az AIM futó HRE programjainak megvalósítása
  • új képzők kiválasztása és felkészítése, meglévő képzők koordinálása, továbbképzése és képzési tevékenység monitorozása
  • képzési anyagok fordítása, adaptálása és új anyagok kidolgozása igény szerint
  • képzések igény szerinti meghirdetése, képzési helyszínek, utazás, szállás és szükséges eszközök biztosítása
  • beszámolók készítése a nemzetközi mozgalomnak, kapcsolattartás és tapasztalatcsere emberi jogi oktatásban
  • képzési tevékenységek rendszeres kiértékelése
  • pályázatíráshoz képzési projektek megtervezése

EGYÉB FELADATOK:

  • kapcsolattartás meglévő és potenciális együttműködő partnerekkel, beleértve emberi jogi oktatással foglalkozó civil szervezeteket, iskolákat, oktatási intézményeket illetve tanárokat, esetlegesen állami szervekkel
  • részvétel hazai és nemzetközi találkozókon, konferenciákon, képzéseken

SZAKMAI ELVÁRÁSOK:

a. szakmai tudás és tapasztalat

  • elkötelezett vagy az emberi jogok iránt és ezt bizonyítani is tudod
  • rendelkezel releváns képzési/oktatási tapasztalatokkal, melyekről referenciád is van
  • emberi jogi ismereteid kiterjednek az előítélet, diszkrimináció és gyűlölet-bűncselekmények területére is

b. képességek

  • képes vagy struktúrákban gondolkodni, valamint rövid és hosszú távú emberi jogi programokat is tudsz tervezni
  • tudod hogyan épülhetnek a képzési program egyes elemei egymásra
  • nem okoz gondot saját munkád megszervezése, az önálló tervezés és végrehajtás
  • folyamatosan értékeled munkádat, és szükség esetén változtatsz is rajta
  • képes vagy önkéntesek, gyakornokok munkáját koordinálni, feladatokat delegálni
  • nem okoz gondot a határidők betartása és több feladat egyidejű koordinálása, végrehajtása
  • lelkesedéseddel, proaktivitásoddal másokat is tudsz motiválni
  • időbeosztásodat rugalmasan tudod alakítani
  • nem ijedsz meg a konfliktusoktól és kezelni is tudod őket
  • kapcsolat- és hálózatépítésben kiemelkedően jó vagy
  • jól kommunikálsz magyarul és angolul egyaránt, mind szóban, mind írásban

ELŐNYT JELENT:

  • ha ismered az Amnesty International munkáját és céljait
  • van civil szervezeti vagy tanári tapasztalatod
  • dolgoztál már önkéntesekkel

MUNKAFELTÉTELEK:

  • határozatlan idejű munkaszerződés 3 hónapos próbaidővel
  • munkaidő: heti 40 óra
  • munkakezdés időpontja: a kiválasztást követően azonnal

JELENTKEZÉSHEZ SZÜKSÉGES DOKUMENTUMOK:

  1. magyar nyelvű önéletrajz
  2. a kiíráshoz mellékelt jelentkezési lap, mely honlapunkról letölthető (http://www.amnesty.hu/allasok, oldal alján a mellékletek között)

Mindkét dokumentumot PDF formátumban várjuk az office@amnesty.hu címre „HRE2016” tárgy megjelölésével. A pályázatok beérkezését e-mailben visszaigazoljuk.

JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐ: 2016. május 31., kedd 10:00

KIVÁLASZTÁS MENETE:

Emailes értesítés első (írásos) fordulóba való továbbjutásról: 2016. június 3.
Emailes értesítés második (személyes interjú) fordulóba való továbbjutásról: 2016. június 9.
Személyes interjúk várható időpontja: 2016. június 13-14.
Felvételi döntés: 2016. június 15.
Munkakezdés tervezett időpontja: 2016. július 22.

A várható időpontokban történő minimális változás jogát fenntartjuk. Minden jelentkezőt értesítünk mind a pozitív, mind a negatív döntésről.

Kapcsolattartó: Nagyné Gere Zsófia, irodavezető, Amnesty International Magyarország: office@amnesty.hu

Az AI hisz a munkaerőpiacon tanúsított ESÉLYEGYENLŐSÉGBEN. A munkáltatásra vonatkozó döntések során az egyéni érdemeket és a szervezet szükségleteit vesszük figyelembe, nemzeti etnikai, vallási hovatartozásra, származásra, illetve nemre, nemi identitásra, szexuális irányultságra, korra, fizikai vagy szellemi fogyatékosságra, családi állapotra és politikai nézetekre való tekintet nélkül. Az Amnesty International szükség szerint minden megváltozott munkaképességű munkavállalónak és jelentkezőnek megfelelő körülményeket biztosít, abban az esetben, ha a kérdéses személy egyébként biztonságosan el tudja látni a rá szabott feladatokat és a munkához kapcsolódó tevékenységeket, illetve ha ez az ellátás nem ró aránytalan terheket a szervezetre. A kiválasztási folyamat során az esélyegyenlőség biztosításáért a szervezet Elnökség felel.