Az Energia program munkatárs feladatai:

Elsősorban az MTVSZ energiaátmenet programjának ( https://mtvsz.hu/energiafordulat) keretében:

  • Szakpolitikai háttéranyagok, tanulmányok, szemléletformáló anyagok készítése döntéshozók és a lakosság számára;
  • Hálózatépítésben való részvétel, kapcsolattartás hazai és nemzetközi civil partnerekkel, döntéshozókkal, érdekképviseleti csoportokkal, szektorok közötti együttműködés kialakítása, partner önkormányzati projektek megvalósításának segítése;
  • Részvétel nemzetközi rendezvényeken, elsősorban a Közép-kelet-európai Bankfigyelő Hálózat (bankwatch.org) és Föld Barátai (foeeurope.org) találkozóin és skype megbeszéléseken;
  • Szakmai rendezvények szervezése, koordinálása;
  • Részvétel projekt beszámoló és adminisztrációs részfeladatokban.

A jelentkezőtől elvárt:

  • felsőfokú végzettség
  • környezetvédelmi vagy energetikai szakprogramok megvalósításában és szemléletformálásban, vagy kapcsolódó szakpolitikában-érdekérvényesítésben vagy ezirányú kutatásban tapasztalat
  • nemzetközi (uniós vagy régiós) környezetvédelmi vagy (civil) energetikai/energiatudatossági pályázatok tervezésében és megvalósításában, koordinációjában tapasztalat
  • tárgyalóképes angol nyelvtudás írásban és szóban
  • nemzetközi, európai utazások vállalása pl. projekttalálkozókra, tanulmányútra
  • biztos felhasználói szintű számítógépes ismeretek (Word, Excel, PowerPoint)

Előnyt jelent:

  • Közgazdasági, műszaki vagy természettudományos végzettség

Amit nyújtunk:

  • Pozitív célokért való értékszemléletű cselekvés
  • Rugalmas civilszervezeti környezet, egyéni munkavégzés és csoportmunka lehetősége (rugalmas munkaidő)
  • Szakmai fejlődés
  • Nemzetközi hálózatépítés. Nemzetközi, uniós projektekben, nemzetközi partnerekkel közös munkában részvétel; vidéki tagszervezeteinkkel együttműködés lehetősége
  • Változatos kihívások és feladatok; publikációs lehetőségek

Fizetés a civil szféra adta keretek között, megegyezés szerint. Munkavégzés helye: MTVSZ iroda, 1091 Budapest, Üllői út 91/B. 3.em. 21.

Jelentkezéshez magyar és angol nyelvű önéletrajzot, továbbá magyar nyelvű motivációs levelet kérünk elküldeni az allas@mtvsz.hu email címre, az email tárgyában az "Energia program munkatárs" feltüntetésével. Jelentkezési határidő: 2019. január 14.

További információ: Botár Alexa, éghajlat és energia csoportvezető, MTVSZ, allas@mtvsz.hu