Gyermekvédelmi programtanácsadó

2019. november 22.

Jelentkezési határidő: 2019. december 05.

Az SOS-Gyermekfalu Magyarországi Alapítványa szakmai munkája minőségének támogatásához keres munkatársat határozott időre a budapesti irodába az alábbi pozícióra: Gyermekvédelmi programtanácsadó

Az SOS-Gyermekfalu Magyarországi Alapítványa tagja a 136 országban működő SOS Gyermekfalvak Nemzetközi Szövetségének. Egy olyan civil szervezet a gyermekvédelem területén, amely nevelőszülői hálózatokat, lakásotthonokat és családmegerősítő programot működtet. Az elmúlt 10 évben a szervezet megújult, és ehhez a szakmai megújuláshoz keres innovatív munkatársakat.

A munkakör célja

Az Országos Nevelőszülői Hálózat és az Ifjúsági és Családmegerősítési Program működésének támogatása (szakmai, statisztikai, adminisztratív anyagokkal és szervezési feladatokkal). A helyi programok előrehaladásának monitorozása, nyomon követése, értékelése. Munkáját a minőségirányítási igazgató irányítása mellett végzi.

Főbb kihívások

  • Támogatja a több megyében megvalósuló szakmai programok munkatársait/vezetőit a munkájukban, a szakmai célok elérésében.

  • Nyomon követi a helyi programok megvalósulását az elektronikus dokumentációs rendszer használatával.

  • Segíti a szakmai koncepciók magas szintű megvalósulását.

  • Harmonizálja a nemzetközi SOS szervezet minőségi sztenderdjeit a hazai szakmai elvárásokkal.

  • Részt vesz a működési engedélyekkel kapcsolatos ügyintézésben, különös tekintettel a szakmai feltételek teljesülésére.

  • Felelős a szakterületet érintő külső és belső adatszolgáltatásért, a statisztikák, kimutatások elkészítéséért.

  • Koordinálja a szakmai jelentéseket a hazai gyermekvédelmi hatóságok felé és a nemzetközi szervezet felé angol nyelven.

Olyan szakember jelentkezését várjuk, aki

  • Felsőfokú humán és/vagy társadalomtudományi végzettséggel (pl. szociális, pedagógiai, pszichológiai, szociológiai, közgazdasági, jogi) rendelkezik.

  • Legalább három év gyakorlati tapasztalata van szociális, nevelési, gyermekvédelmi és/vagy gyermekjóléti területen.

  • Folyékony angol nyelvtudással rendelkezik.

  • Képes adatok elemzésére.

  • Magabiztos felhasználói szintű számítógép ismeretekkel rendelkezik.

  • Elkötelezett a gyermekekkel, fiatalokkal és családjaikkal, továbbá a hátrányos helyzetű csoportokkal folytatott munka iránt.

  • Alapos ismeretekkel rendelkezik a gyermekjóléti és gyermekvédelmi ellátórendszerekről.

  • Jó fellépésű, kifejezetten dinamikus egyéniség.

  • Nyitott, barátságos, lelkiismeretes, megbízható, precíz személy.

  • Magas szintű a problémamegoldó képessége, jó a szervezőkészsége.

  • Tapasztalattal rendelkezik projektek megvalósításában program menedzsment, monitoring és értékelés terén.

  • Jogosítvánnyal rendelkezik és van vezetési tapasztalata.

  • Nyitott az ország különböző részein és külföldön való munkavégzésre (Orosháza, Szeged, Kecskemét, Kőszeg, Szombathely).

Előnyt jelent:

  • Ha van konstruktív javaslata a gyermekvédelmi gyakorlat fejlesztésére

  • Van nemzetközi tapasztalata

  • Rendelkezik nevelőszülői hálózatnál, lakásotthonban, utógondozói otthonban szerzett munkatapasztalattal

A munkavégzés helye és foglalkoztatás:

  • Budapest

  • Határozott idejű munkaviszony (jelenleg 2 évre)

Amit ajánlunk:

  • Változatos és kihívásokkal teli feladatokat egy nemzetközi munkakörnyezetben, ahol a szakmai és emberi kompetenciák kerülnek az előtérbe

  • Értékes szakmai kapcsolatrendszer kiépítése az alapítvány szakmai csapatával és a partnerszervezetekkel

  • Lehetőség bevonódásra az alapítvány nemzetközi munkájába is, megismerve a legújabb jó gyakorlatokat a gyermekvédelmi munkában

  • Részvétel szakmai továbbképzéseken.

Ha úgy érzi, hogy a fenti leírás Önre illik, akkor kérjük, hogy a munkakör megjelölésével küldje el magyar és angol fényképes, szakmai önéletrajzát és motivációs levelét fizetési igény megjelölésével, legkésőbb 2019. december 05-ig a következő e-mail címre: hr@sos.hu

Címkék
állás, munkavállalás