Keressük azt az új munkatársunkat, aki a Választási Jogi Programunk működésébe kapcsolódna be. A jogász munkatárs feladata lesz résztvenni a TASZ műhelyeinek szervezésében, illetve szakmai tudás átadásában a műhely résztvevői számára, valamint jogi beadványok írása, részvétel a jogsegélyezésben és a szervezet nyilvános kommunikációjában. Várjuk az agilis, kezdeményező és az emberi jogi és demokratikus értékek mellett elkötelezett jelentkezőket.

A Választási Jogi Programunk a szervezet Politikai Szabadságjogi Projektjének keretében működik.

További információ: https://tasz.hu/politikai-szabadsagjogi-projekt

A leendő munkatársunk feladatai lesznek:

  • a Választási Jogi Program keretében szervezett műhelyek (szavazatszámláló bizottsági tagoknak, jelölteknek, jelölő szervezeteknek, jelöltenek szánt tudásmegosztás, előadás melyeken a választási jogi ismeretek és az állampolgári aktivizmusról szóló tudnivalók átadását végezzük) szervezésében, szakmai feladataiban való részvétel;
  • részvétel a jogsegélyezésben ideértve a kapcsolattartást ügyfelekkel, ügyfelek felkutatását, az ügyekhez kapcsolódó kutatást, valamint választási forródrótban való közreműködést;
  • jogi és szakpolitikai vélemények írása, képviseletre vállalt ügyek vitelében való közreműködés;
  • döntéshozókkal való egyeztetésen való részvétel, partnerekkel való kapcsolattartás;
  • a Szervezet képviselete a nyilvánosság előtt, cikkek (ideértve blogok) írása, nyilatkozás, a kommunikációs tevékenységekben egyeztetés a kommunikációs vezetővel vagy munkatárssal;
  • a TASZ filmek gyártásában való részvétel.

A munkatárs, akivel szeretnénk együtt dolgozni:

  • Jogászi végzettséggel rendelkezik;
  • Van (akár önkéntesként) tapasztalata választási, részvételi jogi területen vagy polgárok aktív közéleti részvételére irányuló feladatokban;
  • Dolgozott már civil szervezetnél akár hosszabb távú önkéntesség keretében;
  • Van tapasztalata szervezési munkában;
  • Mindig meglátja a saját feladatát egy helyzet megoldásában;
  • Vágyik arra, hogy új dolgokat tanuljon meg;
  • Jól bírja a a gyors, gyakran stresszel járó munkavégzést;
  • Megbízhatóan végzi el a megállapodott feladatokat;
  • Fontosak számára azok az értékek, amikért a TASZ kiáll;
  • Az SZMSZ-ünk szerint munkatársunk nem lehet párt tagja, illetve más tisztségviselője, jelöltje.

Örülünk neki, ha a keresett munkatárs:

  • Kiválóan ír és beszél angolul;
  • Van közvetlen tapasztalata tudás átadásra irányuló feladatokban, közérthető kommunikációban;
  • Van tapasztalata sérülékeny csoportokkal való munkában;
  • Van kapcsolata civil szervezetekkel vagy újságírókkal;
  • Van tapasztalata advocacy munkában.

A TASZ egy valódi közösség, amit a közös értékeink tartanak össze, így a belső folyamatainkat is a demokratikus működés jellemzi. A munkánk során egyszerre vagyunk professzionálisak és rugalmasak. A szervezetnél mindig van lehetőség új készségeket elsajátítani, kifejezetten bátorítjuk, hogy a jogász kollégáink a nem kifejezett jogi eszközök használatában is jártasságot szerezennek.

A szerződés várható vége 2022. december 31. Olyan munkatársak keresünk, aki 2022. április 30-ig teljes állású munkaviszony keretében dolgozna velünk, ezt követően pedig részmunkaidőben (heti 20 óra).

Az önéletrajz mellett egy motivációs levelet várunk az allas@tasz.hu címre. A motivációs levélből azt szeretnénk megtudni, hogy konkrétan milyen gyakorlati tapasztalata van a jelentkezőnek, illetve miként tudja alátámasztani a leírt tulajdonságok meglétét, elkötelezettségét az értékeink iránt. A jelentkezéssel egyidejűleg kérjük két referencia személy (név, munkahely és pozíció, a jelentkezővel való kapcsolat, telefonszám, email) és a fizetési igény megjelölését.

Jelentkezési határidő: 2021. május 8.

A beérkezett jelentkezőket folyamatosan hallgatjuk meg.

Várható munkakezdés: lehetőség szerint 2021. május 15.