Joghallgató önkéntes gyakornokot keres a Magyar Helsinki Bizottság menekültügyi programja

Feladatok:

  • jogi kutatás, háttéranyagok gyűjtése,
  • a strasbourgi Emberi Jogok Európai Bírósága és a luxemburgi Európai Unió Bírósága előtti pereinkhez jogesetek gyűjtése, beadványírásban való részvétel,
  • a hazai hatóságok előtt folyó menekültügyekhez országjelentések gyűjtése, összefoglalása és fordítása,
  • személyes beszélgetés a Menekültügyi Program ügyfeleivel, tényállás feltárásában való részvétel.

Elvárások:

  • az emberi jogok és sérülékeny csoportok jogainak védelme iránti elkötelezettség,
  • a Magyar Helsinki Bizottság értékeivel és küldetésével való azonosulás,
  • munkavégzés heti körülbelül 12-20 óra időtartamban, rugalmas időbeosztással (a munka jelentős részben otthonról végezhető),
  • kreativitás, pontosság,
  • csapatszellem, rugalmasság,
  • anyanyelvi szintű magyar nyelvtudás,
  • minimum középfokú angol nyelvtudás,
  • rendelkezésre állás lehetőség szerint legalább 4-6 hónapos időtartamban,
  • a jelentkező minimum három éve legyen joghallgató.

A gyakornoknak díjazást nem tudunk biztosítani. A gyakornoki időről és teljesítményről kérésre igazolást állítunk ki angol és magyar nyelven. A jelentkezéseket önéletrajz és rövid motivációs levél csatolásával a helsinki@helsinki.hu email címen 2019. augusztus 25-ig várjuk.