Cél

  • A kisközösségi ifjúságnevelés támogatása érdekében helyi kisközösségek és a regionális szintű szervezeti egységek elsősorban operatív támogatása, a cserkészkerületekben tevékenykedő önkéntes tisztségviselők és fizetett munkatársak munkájának támogatásával

Feladatai

  • Leltározási rendszer működtetése (leltár felvétele, egységes elven működő, az MCSSZ Központi Irodája által biztosított rendszer bevezetése, üzemeltetése)
  • A kerület működéséhez tartozó iktatási feladatok
  • Pénzügyi adminisztrációs feladatok
  • Általános adminisztrációs feladatok, jelenléti ív vezetése a találkozókról
  • Egységes Cserkész Elektronikus Tagnyilvántartó rendszer bevezetésének támogatása (felület kezelésének betanítása ezzel a kisközösségek vezetőinek támogatása)
  • Vezetői találkozók előkészítése, szervezése, megvalósításában való közreműködés
  • Pályázatok pénzügyeinek kezelése
  • Szerződések kezelése, ajánlatok bekérése
  • Kiemelt projektek adminisztratív támogatása
  • Projekt termékek kiosztása
  • Pályázatírásban való közreműködés és a megvalósítás támogatása
  • Helyi közösségek operatív működésének támogatása
  • Részvétel a munkatársak havi rendszerességi találkozóján
  • Aktív kapcsolattartás a cserkészkerület munkatársaival
  • Információk szállítása az önkéntes vezetők felé
  • Önkéntesek összekötése a cserkészkerület működése érdekében
  • Önképzés, valamint részvétel a hálózat számára szervezett továbbképzéseken
  • A megvalósuló kerületi programok igény szerinti szakmai, operatív felügyelete és támogatása
  • A hálózati koordinátor által kijelölt országos szintű rendezvényeken való részvétel, munkavégzés, koordinálás, támogatás

A pályázatból fakadó felvételi kritériumok

A kiírásra olyan pályázókat várunk, akik 25. életévüket, felsőfokú végzettség esetén 30. életévüket nem töltötték be, a bevonás időpontjában állami vagy európai uniós forrásból képzési támogatásban nem részesülnek, munkaerő-piaci programban nem vesznek részt és megfelelnek a 800/2008/ EK rendelet 2 cikk 18 szakasz hátrányos helyzetű munkavállaló definíciói közül az alábbiaknak:

  • nem szereztek középfokú végzettséget vagy szakképesítést (ISCED3), vagy
  • középfokú vagy felsőfokú végzettség esetén a projektbe bevonását megelőző 6 hónapban nem álltak fizetett alkalmazásban.

A nappali tagozatos hallgatói jogviszony kizáró ok.

Elvárások

  • Elköteleződés a helyi-regionális illetve a részleges terepmunka (50%) iránt
  • Operatív szemlélet
  • Projekt-szemlélet, rendszergondolkodás
  • Önálló munkavégzés
  • Segítőkész, együttműködő attitűd
  • Jó kommunikációs készség
  • Pontos munkavégzés, nagy munkabírás, terhelhetőség
  • A fenti ponttal összhangban helyes és hatékony, önálló munkaidő-beosztás
  • Elhivatottság a minőségi munka iránt
  • Igény a folyamatos tanulásra és fejlődére
  • Elköteleződés a munkáltató szervezet stratégiai céljai, képviselt értékei mellett

Előnyt jelent

  • Pedagógiai, andragógiai vagy pénzügyi végzettség
  • Képesített cserkészvezetői előélet
  • Non-profit szervezetnél szerzett tapasztalat
  • Pályázatokban szerzett tapasztalat
  • Jogosítvány (B), saját gépjármű

Amit kínálunk

  • Havi bruttó 150 000 Ft,- fix juttatás (diplomával rendelkezők esetén)
  • Rugalmas munkaidő
  • Fiatal, dinamikus csapatban való munkavégzés
  • Tanulási lehetőség
  • Értékteremtő környezet

Munkavégzés helye – Jelen felhívással nyolc munkatársat keresünk az alábbiak szerint:

Ellátandó terület:

  • I. Cserkészkerület – Pest megye Dunántúli része. Budai koordinációs központtal
  • II. Cserkészkerület – Heves-, Borsod-Abaúj-Zemplén megye – Debreceni vagy Miskolci koordinációs központtal
  • III. Cserkészkerület – Győr-Moson-Sopron-, Vas-, Zala megye, Szombathelyi koordinációs központtal
  • IV. Cserkészkerület – Fejér-, Komárom-Esztergom-, Veszprém megye, Székesfehérvári koordinációs központtal
  • V. Cserkészkerület – Békés-, Csongrád megye, Szegedi koordinációs központtal
  • VI. Cserkészkerület – Baranya-, Somogy-, Tolna megye, Pécsi koordinációs központtal
  • VIII. Cserkészkerület – Jász-Nagykun-Szolnok-, Bács-Kiskun megye, Kecskeméti koordinációs központtal
  • IX. Cserkészkerület – Hajdú-Bihar-, Szabolcs-Szatmár-Bereg megye

hr@mcssz.hu címre küldött fényképes önéletrajzzal, és motivációs levéllel, amely tartalmazza a szakmai tapasztalatokat. Kérjük, hogy motivációs levelében jelen felhívás elvárásainak és előnyeinek való megfelelést igazolja.

A jelentkezés határideje: 2015. május 15.

Érdeklődni lehet Hoffmann Ferencnél munkanapokon, hétfőtől péntekig munkaidőben az alábbi telefonszámon: +36-20/395-8596 illetve a hoffmann.ferenc@mcssz.hu e-mail címen.