A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület felvételt hirdet Mentor-koordinátor (Gönci, Szerencsi és Cigándi járás) munkakör betöltésére

A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Magyarország egyik legnagyobb karitatív szervezete, amely évente több százezer embernek nyújt segítséget. Programjaink súlyos társadalmi kérdésekre keresnek gyakorlatias válaszokat, küldetésének része a társadalom megszólítása, az emberek bevonása a segítő programokba.

A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület

felvételt hirdet

Mentor-koordinátor

(Gönci, Szerencsi és Cigándi járás)

munkakör betöltésére.

Munkakör:

A járási mentor fő feladata a Gönci, Szerencsi és Cigándi járás „Integrált térségi gyermekprogramok” pályázatának szakmai támogatása és kísérése. Ennek keretében a térségében dolgozó Szerencsi és Cigándi két járási koordinátor munkavégzésének támogatása, koordinációja, felügyelete, valamint a Gönci járási koordinátori feladatok ellátása, alábbiak szerint.

Feladatok:

  • Helyi szakértők, illetve a megvalósításban érdekelt személyek azonosítása, bevonása,

  • Szakmacsoportos műhelyek kezdeményezése, részvétel teameken, szakmai műhelyeken,

  • Helyi stratégiák, fejlesztési tervek, programok feltérképezése, jó gyakorlatok gyűjtése, dokumentálása,

  • Térségi problématerületek, gócpontok feltérképezése, diagnosztizálása,

  • Járási projektfejlesztő teamek felépítése, és szakmaspecifikus, illetve helyi tervezőcsoport működtetése, részvétel helyi döntési és egyeztető fórumokon (a járási társulás, települési önkormányzatok ülései, gyermekvédelmi fórum stb.) és a Gyerekesély Bizottság munkájában,

  • Mozgó játszótér/mobil infó pont működtetése,

  • Közösségfejlesztési folyamatok indítása településenként, közösségfejlesztési technikák átadása, közösségi ház és „Jó kis hely” mentorálás.

Elvárások:

  • Legalább 3 év szakmai tapasztalat

  • Segítőkész, rugalmas, nyitott személyiség

  • Jó kommunikációs készség

  • Magas fokú szociális érzékenység és hivatástudat

  • Jó helyzetfelismerő és problémamegoldó készség

  • Gyors és hatékony tanulás képessége

  • Kreativitás

  • Megbízhatóság, terhelhetőség, stressztűrő személyiség

  • B kategóriás jogosítvány

Előnyt jelent:

  • Felsőfokú végzettség

  • Szociális munka terén szerzett tapasztalat

  • Európai uniós pályázatok végrehajtásában szerzett tapasztalat

Jogviszony jellege, időtartama:

  • Teljes munkaidő

  • Határozatlan idejű

Munkavégzés helye:

  • Gönci, Szerencsi és Cigándi járások

Szakmai önéletrajz és a bruttó fizetési igény megjelölésével a 01674@hr.maltai.hu e-mail címen.