A Közélet Iskoláját azért hoztuk létre 2014-ben, hogy megerősítsük az állampolgári részvétel kultúráját Magyarországon és támogassuk a kirekesztett társadalmi csoportok tagjait abban, hogy állampolgári jogaikat valódi tartalommal tölthessék meg. Az Iskola fő tevékenységei a politikai oktatás, a részvételi akciókutatás és a stratégiai tervezés. Programjaink mindenki számára nyitottak, de mindig előnyben részesülnek a hátrányos helyzetű emberek és az őket képviselő szervezetek tagjai, önkéntesei és munkatársai.

Olyan embert keresünk, aki elkötelezett a társadalmi igazságosság, az egyenlőség és a szolidaritás értékei mellett, hisz a kritikai gondolkodás, a politikai részvétel és az aktivizmus erejében és gyakorlata is van ezeken a területeken. Egy kicsi, de hatékony és sokféle feladatot vállaló csapatba keresünk új és elkötelezett társat.

Az Iskola irodája Budapesten van, de alkalmanként a fővároson kívül is tartunk képzéseket, programokat. A munkatársak részben otthon, részben az Utcáról Lakásba Egyesülettel közösen bérelt kicsi irodánkban vagy az annak helyet adó Auróra közösségi házban dolgoznak. Mindannyian teljes állásban dolgozunk, de viszonylag kötetlen munkaidőben, ezért számunkra egyszerre fontos a rugalmasság és a fegyelmezettség a munkában.

Tejes állású oktatási programfelelőst keresünk, akinek a fő feladatai a következők:

  • az Iskola oktatási programjainak koordinálása
  • képzések megszervezése
  • egyeztetett témákban képzések megtartása
  • képzések utánkövetése, értékelése és fejlesztése
  • pályázatírás és kezelés oktatási területen
  • részvétel az angol nyelvismeretet igénylő feladatokban
  • az Iskola képviselete külső eseményeken

Olyan munkatársat keresünk, aki rendelkezik az alábbi készségekkel, tudással és tapasztalatokkal:

  • tapasztalat informális oktatási területen mint képző és/vagy szervező
  • tapasztalat aktivizmusban/érdekvédelemben
  • tapasztalat pályázatírásban
  • munkaidő hatékony beosztása
  • csapatmunka
  • tárgyalóképes angol nyelvtudás (írásban és szóban)

Fizetés: nettó 170.000 Ft/hó

Jelentkezés magyar nyelvű önéletrajzzal és motivációs levéllel 2018. július 1-ig a kozeletiskolaja@gmail.com címre.

Kiválasztás folyamata:

  • önéletrajz és motivációs levél beküldése – határidő: 2018. július 1.
  • személyes interjúk: 2018. július 5-július 20.
  • munkakezdés időpontja: 2018. augusztus 1.

Tovább információ: kozeletiskolaja@gmail.com