Önkéntes projektkoordinátort keres a Budapest Bike Maffia

A Budapest Bike Maffia (BBM) Magyarország egyik legdinamikusabb, leginnovatívabb civil szervezete, melyet fiatal kerékpárosok hívtak életre 2011 karácsonyán. Szervezetünk adományok gyűjtése, szétosztása, eljuttatása mellett kreatív, innovatív megoldásokat keres, hogy segítséget nyújtson hajléktalan embereknek, rászorulóknak, és a szociális intézményeknek. Projektjeinken, akcióinkon keresztül sokféle módon közelítünk a hajléktalanság és az előítéletesség problémájához, fontos feladatunknak tekintjük a társadalom érzékenyítését és az önkéntesség népszerűsítését.

A Seeds 4 Hope projektben hajléktalanszállón élők részére biztosítunk friss zöldségeket úgy, hogy a megtermelésükben maguk a hajléktalan emberek is részt vesznek. A folyamat egyszerű: az önkéntesek által előnevelt palántákat elvisszük a szállókra, ahol egy közösségi esemény keretében elültetjük azokat, a lakók pedig a továbbiakban gondozzák, nevelik ezeket, hogy “szüretkor” vitamindús ételekhez juthassanak. A szállókon élők a palánták nevelésével nem csak friss, egészséges zöldséget kapnak, de célt, inspirációt adhat számukra, ha megtapasztalják, a ráfordított munka kifizetődő.

Legyél te is a Budapest Bike Maffia önkéntes csapatának tagja!

Feladatok:

  • a projektvezető munkájának segítése,
  • kapcsolattartás a projektben résztvevő szállókkal, azok dolgozóival, lakóival
  • kapcsolattartás az önkéntesekkel
  • adminisztratív feladatok
  • közösségi oldalak kezelése
  • a projekt fejlesztésében való részvétel

Előny az önkéntes pozíciónál:

  • jó szervező- és kommunikációs készség
  • számítógépes ismeretek
  • rugalmasság
  • precíz, pontos munkavégzés
  • korábbi tapasztalat projektkoordinációban
  • kertészeti ismeretek

Munkavégzés ideje:

  • heti 4 óra

Munkavégzés helye:

  • az előkészítés otthonról végezhető, a szállókkal való kapcsolattartás és a kiültetés alkalmanként igényel személyes megjelenést

Munkavégzéshez szükséges eszközök:

  • saját telefon, számítógép, internetelérés

Jelentkezési határidő:

  1. január 31.

A jelentkezéshez kérjük, küldd el önéletrajzodat és egy rövid motivációs levelet Molnár Zsuzska önkéntes koordinátorunknak az onkentes@bikemaffia.com e-mail címre!