Pszichológus

2020. szeptember 07.

Jelentkezési határidő: 2020. október 05.

Az SOS-Gyermekfalu Magyarországi Alapítványa pszichológust keres

Az SOS-Gyermekfalu Magyarországi Alapítványa tagja a 134 országban működő SOS Gyermekfalvak Nemzetközi Szövetségének. Egy olyan civil szervezet a gyermekvédelem területén, amely nevelőszülői hálózatokat, lakásotthonokat és hátrányos helyzetű családok megsegítését célzó programokat működtet. Olyan gyermekeknek nyújt szerető családot és gondoskodást, akik valamilyen okból nem élhetnek vérszerinti családjukkal. Az elmúlt 10 évben a szervezet megújult, és egységes stratégiai elképzelés alapján építi a nemzeti szervezeteit és ehhez keres innovatív munkatársakat. Jelenleg Kecskemétre keresünk rész- vagy teljes munkaidőben

Pszichológus munkatársat

A munkakör fő célja:

  • A nevelőcsaládokba bekerülő gyermekek, fiatalok fejlődésének, személyiségfejlesztésének támogatása, segítése a beilleszkedés, esetleges hazakerülés érdekében.
  • A nevelőszülők pszichés megsegítése által a minőségi gyermeknevelés támogatása.
  • A nevelőszülők pszichológiai alkalmassági vizsgálatainak elvégzése.

Főbb feladatok és felelősségek:

  • Gyermekek pszichés állapotának diagnosztizálása

  • Pszichológiai vélemények/szakvélemények készítése

  • Egyéni foglalkozások (feltáró, segítő, terápiás jellegű beszélgetés, tanácsadás) megtartása a gyermekek/fiatalok számára

  • A nevelőszülőknek konzultációs lehetőségek biztosítása

  • Gyermekek/fiatalok beilleszkedését, esetleges hazakerülését, örökbefogadását támogató-segítő tevékenységek szervezése, ezek figyelemmel kísérése, és szükség esetén javaslat tétel a további szolgáltatók igénybevételére

  • Részvétel a Gyermekfelvételi Bizottság munkájában, a gyermekek befogadásában

  • Szakmai szintű konzultációk folytatása az intézményvezetővel, szakemberekkel a gyerekek, nevelőcsaládok sorsát érintő kérdésekben

  • Kapcsolattartás a társszervekkel, a gondozott gyermekek ügyeit kezelő hivatalokkal, intézményekkel, szolgáltatókkal és a fenntartóval, ezáltal eleget téve a jogszabályokban meghatározott és belső jelentési kötelezettségeknek.

Olyan szakember jelentkezését várjuk, aki:

  • Egyetemi – pszichológia szakos bölcsész vagy pszichológus MA – végzettséggel rendelkezik.

  • Van tapasztalata gyerekekkel való munkában.

  • Felhasználói szinten kezeli a számítógépet.

  • Rendszerszemlélettel rendelkezik.

  • Előnyt jelent a gyermekvédelmi rendszer ismerete.

A munkavégzés helye és foglalkoztatás:

  • Kecskemét

  • Rész- vagy teljes munkaidő

Amit ajánlunk:

  • Változatos szakmai feladatok egy izgalmas és szeretetteli közegben

  • Széles körű tapasztalat megszerzésének lehetősége (terápiás eszköztár, módszerek) a gyermekpszichológiában

  • Értékes szakmai kapcsolatrendszer kiépítése az alapítvány szakmai csapatával és a partnerszervezetekkel (pedagógiai szakszolgálatok, fejlesztő központok, stb.)

  • Lehetőség, hogy a szakember bevonódjon az alapítvány nemzetközi munkájába is, megismerve a legújabb jó gyakorlatokat a gyermekvédelmi munkában

  • A szakmai továbbképzések esetleges anyagi támogatása (pl. klinikai szakpszichológia-, gyermekterápiás módszerspecifikus képzés)

Ha úgy érzi, hogy a fenti leírás Önre illik, akkor kérjük, hogy a munkakör megjelölésével küldje el magyar fényképes, szakmai önéletrajzát és motivációs levelét legkésőbb 2020. október 5-ig a következő e-mail címre: hr@sos.hu

Címkék
állás, munkavállalás