Az alapítvány az AFS nemzetközi szervezetének tagja. Tevékenységéről a weboldalon (www.afs.hu) érhető el bővebb információ. A budapesti iroda mellett az alapítvány tevékenységét országszerte
önkéntesek segítik. Irodai alkalmazottként a szervezetfejlesztő munkatárs elsődleges feladata az AFS Magyarország önkénteseinek koordinálása és fejlesztése.

A munkakörben ellátandó feladatok részletesen:

  • Önkéntes körzetek fejlesztése, mentorálása: rendszeres kapcsolattartás a körzetvezető önkéntesekkel; körzetfejlesztési terv kidolgozása; a körzet folyamatos támogatása a fejlesztésben; körzetlátogatások;értékelés/visszacsatolás
  • Új körzetek építése: bevonható önkéntesek megtalálása; kulcsönkéntesek „kinevelése”; kapcsolatfelvétel iskolákkal
  • Önkéntes fejlesztési stratégia egyéb célkitűzéseinek megvalósítása
  • Közreműködés körzetelnök találkozók, körzetelnöki tréningek szervezésében
  • Adatbázis önkéntesekre vonatkozó részének karbantartása
  • Iskolakapcsolatok és az iskolakapcsolatokért felelős koordinátor menedzselése
  • Iskolalátogatás főleg új vagy fejlesztendő körzetekben
  • Iskolai közösségi szolgálattal kapcsolatos teendők koordinálása
  • Közreműködés az önkénteseknek szóló hírlevelek szerkesztésében

Az ideális jelentkező:

  • önálló munkavégzésre képes, de csapatjátékos is egyben
  • kreatív, innovatív gondolkodású
  • toleráns, elfogadó, nyitott, pozitív személyiség
  • megoldás fókuszú; kompromisszumkészség, konfliktuskezelő készség jellemzi
  • képes teljesen különböző természetű emberekkel szót érteni, lelkesíteni őket és mentorként fellépni
  • erős az adminisztrációban
  • kimagasló kommunikációs képességekkel bír, asszertív

- felsőfokú végzettség

- tréneri, szervezetfejlesztési tapasztalat előny

- magabiztos számítástechnikai ismeretek

- legalább közép szintű angol nyelvtudás (írásban és szóban egyaránt)

Juttatások:

  • versenyképes bérezés és egyéb béren kívüli juttatási csomag
  • részvételi lehetőség nemzetközi AFS képzéseken

Egyéb tudnivalók:

  • A munkakör heti 40 órás munkavégzést jelent.
  • Évente néhány alkalommal (3-4) hétvégén is szükséges munkavégzés önkéntes találkozók miatt.

  • Kérjük, küldje be magyar nyelvű fényképes önéletrajzát és motivációs levelét 2016. június 20-áig az info-hungary@afs.org e-mail címre.
  • A továbbiakról e-mailen kap értesítést. Várhatóan még egy forduló lesz, mely írásos problémamegoldó felmérést és személyes interjút foglal magában.