Tréner

2020. szeptember 02.

Jelentkezési határidő: 2020. szeptember 20.

Az SOS-Gyermekfalu Magyarországi Alapítványa szakmai munkája minőségének támogatásához keres 2 fő közreműködő szakembert az alábbi pozícióra: TRÉNER

Az SOS-Gyermekfalu Magyarországi Alapítványa tagja a 134 országban működő SOS Gyermekfalvak Nemzetközi Szövetségének. Egy olyan civil szervezet a gyermekvédelem területén, amely nevelőszülői hálózatokat, lakásotthonokat és hátrányos helyzetű családok megsegítését célzó programokat működtet. Olyan gyermekeknek nyújt szerető családot és gondoskodást, akik valamilyen okból nem élhetnek vérszerinti családjukkal. Szakmai munkánk minőségének támogatásához keresünk 2 fő közreműködő szakembert az alábbi pozícióra:

TRÉNER

Az SOS Gyermekfalvak Magyarország részt vesz egy nemzetközi projektben, melynek célja, hogy terjesszük a traumatudatos szemléletet a veszélyeztetett és a gyermekvédelmi gondoskodásban nevelkedő gyerekekkel foglalkozó felnőttek, szakemberek körében. A tréner feladata, hogy a gyermekvédelmi szakembereknek képzéseket tartson, szakmai teameket mentoráljon, így segítve, hogy a szakemberek a velük kapcsolatba kerülő gyerekekkel minél érzékenyebben tudjanak foglalkozni, számukra szolgáltatásokat nyújtani. A tréningek egy nemzetközileg kidolgozott tematika alapján valósulnak meg, melyet minden ország trénerei a hazai gyermekvédelmi környezetre formálnak.

Főbb feladatok:

  • Részvétel az angol nyelvű képzők képzésén, ahol a leendő trénerek megismerik a nemzetközi képzési anyagot. A képzés 2021 elején lesz megtartva Budapesten vagy valamelyik partner országban.
  • Tréningek megtartása 2021 folyamán, összesen kb. 100 szakember számára, akik a gyermekvédelmi alap- és szakellátás területén dolgoznak, illetve traumában érintett gyerekekkel foglalkoznak.

Olyan szakemberek jelentkezését várjuk, akik:

  • Felsőfokú végzettséggel rendelkeznek elsősorban társadalomtudományi, kommunikációs területen;
  • 3-5 év tapasztalatuk van tréneri munkakörben;
  • Tapasztaltak a magyar gyermekvédelmi rendszerben, azon belül is a traumát átélt gyerekekkel való munkában;
  • Aktív, tárgyalóképes angol nyelvtudással rendelkeznek.

A munkavégzés helye:

  • A tréningek helyszíne: az ország nagyvárosai

Amit ajánlunk:

  • Versenyképes díjazás
  • Részvételi lehetőség egy innovatív, 6 országot érintő nemzetközi projektben
  • Lehetőség szakmai fejlődésre, nemzetközi tapasztalatcserére

 Ha úgy érzi, hogy a fenti leírás Önre illik, akkor kérjük, hogy a munkakör megjelölésével küldje el magyar és angol fényképes, szakmai önéletrajzát és motivációs levelét 2020. szeptember 20-ig a következő e-mail címre: hr@sos.hu

Címkék
állás, munkavállalás