Az Amnesty International Magyarország egy magyar jogvédő civil szervezet, amely azért dolgozik, hogy az emberi jogok mindenkit megillessenek. Szervezetünkhöz elsősorban olyan magánemberek tartoznak, akik tagként, támogatóként vagy aktivistaként adományaikkal és munkájukkal segítik a céljaink megvalósítását. Függetlenek vagyunk minden politikai ideológiától, kormánytól, gazdasági hatalomtól és egyháztól.

Az Amnesty International Magyarország a kutatás, az érdekérvényesítés, a mobilizáció, a kommunikáció, az adománygyűjtés és az oktatás eszközei mellett kampányok szervezésével ér el rendszerszintű változást vagy nyújt egyéni, illetve csoportos védelmet az emberi jogok területén.

Az Adományszervezési csapat tagjaként az adományszervezési kommunikációs munkatárs feladata a szervezet stratégiai céljainak megvalósulását segítő külső kommunikációs folyamatok – elsősorban e-mail kommunikáció – tervezése és kivitelezése a szervezettel kapcsolatba kerülők számára. Olyan stratégiai szemléletű, proaktív és kreatív munkatársat keresünk lendületes csapatunkba, aki kommunikációs tapasztalatait szívesen állítaná emberi jogi szervezetünk szolgálatába.

Részmunkaidős (80%) adományszervezési kommunikációs munkatársat keresünk!

FŐBB FELADATAID LESZNEK:

Emberi jogi kampánycélok megvalósulásának elősegítése:

  • az Amnesty egész szervezetét érintő tevékenységek kommunikálása a szervezet iránt érdeklődőknek, elsősorban e-mailes kommunikáción keresztül
  • e-mailes kommunikáción keresztül az Amnesty iránt érdeklődők számára információ biztosítása a kapcsolódási lehetőségekről, az érdeklődők hosszú távú megtartása
  • kommunikációs folyamatok értékelése és fejlesztése az Amnesty iránt érdeklődők elkötelezése céljából,
  • kommunikációs stratégia kialakítása
  • általános szervezeti hírlevél szerkesztése

Hozzájárulni az Amnesty adományszervezésből származó bevételeinek növeléséhez a kommunikációs eszközök segítségével

  • a szervezet adományszervező tevékenységének sikeressége érdekében kommunikációs tartalmak gyártása (e-mail, közösségi média), amely munkakörbe a vizuális tartalmak gyártása nem tartozik bele
  • az egyszeri és rendszeres adományozásból származó bevételek növelése online kommunikáció hatására
  • adományozói statisztikák készítése a kommunikációs tevékenységhez kapcsolódóan a bevételek növelése céljából
  • az adományszervező csapat meglévő kommunikációs tartalmainak fejlesztése

Szervezeti teendők:

  • folyamatos kapcsolattartás a szervezet különböző területein dolgozó vezetőkkel és munkatársakkal a kommunikációs vonalak meghatározása céljából
  • szoros együttműködés a szervezet kutatási és kommunikációs vezetőjével
  • szervezeti tevékenységgel kapcsolatos adminisztráció
  • kapcsolattartás az informatikai rendszereket működtető partnerekkel

TE VAGY AZ IDEÁLIS JELÖLT, HA:

  • könnyen állítasz elő kommunikációs tartalmakat, jól méred fel a felhasználók igényeit, és szívesen gyűjtöd össze az ehhez szükséges tartalmakat, információkat
  • kiváló az íráskészséged, helyesen, pontosan, közérthetően és kreatívan írsz
  • jó csapatjátékos vagy, de önállóan is jól dolgozol
  • szeretsz kezdeményezni, és szeretsz a csapaton belül a munkádról proaktívan beszélni
  • kiváló a magyar és angol tudásod (szóban és írásban)
  • jól dolgozol és kommunikálsz különböző munkastílusú és motivációjú k nyomás alatt, akár rövid határidővel is
  • alapvető ismeretekkel rendelkezel a GDPR előírásairól
  • képes vagy a határidők betartására és a projekt-szemléletű munkavégzésre

ELŐNYT JELENT:

  • releváns egyetemi végzettség
  • kommunikációs területen szerzett legalább 3 éves munkatapasztalat
  • közéleti témával kapcsolatos kommunikációs tapasztalat
  • ha ismered az Amnesty International munkáját és céljait
  • van projektkoordinációs tapasztalatod

AMIT MI ADUNK:

  • inspiráló csapat, motiváló és támogató munkahelyi környezet, modern iroda Budapest belvárosában, széles munkavállalói jólléti csomag és szolgáltatások
  • nemzetközi háttérrel rendelkező szervezet, folyamatos tanulási és kapcsolatépítési lehetőségek
  • részmunkaidő, heti 32 órában, 3 hónap próbaidővel, rugalmas beosztással, home office lehetőséggel
  • egy éves határozott idejű munkaszerződés; munkakezdés tervezett időpontja: 2023. március
  • a hazai civil szférában versenyképes jövedelem, kimagasló cafetéria-keret és jutalom
  • a munkakör szervezeti besorolása a szakmai munkakörök közötti legalább P3-as (koordinátor), legfeljebb P2-es (munkatárs) szintre esik a jelentkező tapasztalata és készségei alapján. Az ehhez tartozó teljes munkaidőre vonatkozó bruttó alapbér sávjai: 380.000 – 530.000 forint között. A sávokhoz tartozó elérhető teljes bruttó összjövedelem 480.000 – 645.000 forint között van
  • kiszámítható munkakörülmények, stabil és megbízható munkáltató
  • Magyarországon belüli és külföldön a munkához kapcsolódó utazás, amit kérünk is tőled

Jelentkezéshez szükséges dokumentumok:

  • magyar és angol nyelvű önéletrajz
  • a kiíráshoz mellékelt jelentkezési lap, amely innen letölthető

Jelentkezési határidő: 2023. március 6. éjfél.

Kapcsolattartó: Szarvas Sarolta, irodavezető, Amnesty International Magyarország, szarvas.sarolta@amnesty.hu office@amnesty.hu

A jelentkező a jelentkezés megküldésével tudomásul veszi és elfogadja, hogy a személyes adatait az Egyesület a kiválasztási folyamat lezárulását követően hat hónapig kezelje. Ezt követően a jelentkezések, és azzal együtt minden személyes adat törlésre kerül.

Az Amnesty International hisz a munkaerőpiacon tanúsított ESÉLYEGYENLŐSÉGBEN. A munkáltatásra vonatkozó döntések során az egyéni érdemeket és a szervezet szükségleteit vesszük figyelembe, nemzeti etnikai, vallási hovatartozásra, származásra, illetve nemre, nemi identitásra, szexuális irányultságra, korra, fizikai vagy szellemi fogyatékosságra, családi állapotra és politikai nézetekre való tekintet nélkül. Az Amnesty International szükség szerint minden megváltozott munkaképességű munkavállalónak és jelentkezőnek megfelelő körülményeket biztosít, abban az esetben, ha a kérdéses személy egyébként biztonságosan el tudja látni a rá szabott feladatokat és a munkához kapcsolódó tevékenységeket, illetve, ha ez az ellátás nem ró aránytalan terheket a szervezetre. A kiválasztási folyamat során az esélyegyenlőség biztosításáért a szervezet Elnöksége felel.