Feladatok:

  • A Monori Biztos Kezdet Gyerekház projekt szakmai vezetői feladatainak ellátása – a gyerekház működésének irányítása, a szakmai munka magas színvonalának biztosítása,
  • A gyerekházban dolgozók munkájának irányítása, szükség szerint a szülők és közfoglalkoztatottak bevonása,
  • A gyerekház dokumentációs tevékenységének, a gyerekek megfigyelésének és fejlesztésének, a családokkal való munka (bevonás, kapcsolattartás, közösségformálás, konfliktuskezelés, stb) irányítása,
  • A gyerekház törvényes és szakszerű működésének és gazdálkodásának, a házirend betartásának biztosítása,
  • Az éves munkaterv, éves tematika és havi terv elkészítése,
  • A projekt ütemterv szerinti haladásának, az indikátorok teljesülésének biztosítása,
  • A projektmenedzser és a pénzügyi vezető által előírt feladatok és pályázati adminisztráció (pl. szakmai beszámoló, éves költségvetés-tervezés stb.) teljesítése,
  • A jelzőrendszeri tagságból fakadó kötelezettségek teljesítése,
  • A gyerekház együttműködő partnereivel történő kapcsolattartás, a külsős szakemberek munkájának irányítása,
  • A gyerekház külső kommunikációjának irányítása,
  • A közösségi programok megszervezése.

Elvárások:

  • a gyermekek esélynövelő szolgáltatásainak szakmai feladatairól és működésük feltételeiről szóló 40/2018 (XII. 4.) EMMI rendelet szerint rendelkezik az alábbi képesítések valamelyikével:
  • felsőfokú pedagógiai végzettséggel,
  • felsőfokú egészségügyi végzettséggel,
  • pszichológusi végzettséggel,
  • szociálpedagógiai végzettséggel,
  • a személyes gondoskodást nyújtó gyermekjóléti, gyermekvédelmi intézmények, valamint személyek szakmai feladatairól és működésük feltételeiről szóló 15/1998. (IV. 30.) NM rendelet számú melléklet I. Rész I. Alapellátások cím 2.A) és 2.B) pontjában a bölcsődei igazgatóság, egyesített bölcsődék, önálló bölcsőde magasabb vezetőjére meghatározott képesítések valamelyikével vagy
  • egyéb felsőfokú végzettség mellett Biztos Kezdet Gyerekházban eltöltött legalább kétéves szakmai tapasztalattal, és vállalja, hogy a vezetői munkakörben történő foglalkoztatásának kezdő időpontjától számított két éven belül eredményesen elvégzi a Biztos Kezdet Alapképzést.
  • A szociális munka etikai kódexének ismerete és betartása
  • Empatikus és toleráns hozzáállás
  • „B” kategóriás jogosítvány, vezetési gyakorlat

A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:

  • 1- 3 év vezetői tapasztalat, illetve gyermekek részére szervezett csoportos foglalkozások, fejlesztő tevékenységek terén szerzett gyakorlat, tapasztalat
  • Biztos Kezdet Gyerekházban szerzett szakmai gyakorlat, tapasztalat

Jogviszony jellege, időtartama:

  • teljes munkaidő
  • határozatlan idejű

Munkavégzés helye:

2200 Monor

Szakmai önéletrajz és a bruttó fizetési igény megjelölésével lehet a gyerekhaz_vezeto_n@hr.maltai.hu e-mail címen.