Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület

A Magyar Máltai Szeretetszolgálat VEKOP programjába keres Csörögre Esetmenedzser munkatársat. A program célja a hátrányos helyzetű emberek életlehetőségeinek javítása; Elérhetővé tenni számukra a foglalkoztatást, társadalmi integrációt, közösségfejlesztést, oktatást, iskolai felzárkózást, családsegítést, gyermekjóléti szolgáltatást, életvezetési tanácsadást, egyéni fejlesztést és szociális munkát biztosító programokat.

Feladatok:

  • Az Esetmenedzser részt vesz a projektben való toborzásban, az együttműködési megállapodások megkötésének lebonyolításában, a családi napok programjainak biztosításában.
  • Feladata továbbá a projekt célcsoportjának folyamatos tájékoztatása, a velük való bizalomépítés és speciális mentorálásuk.
  • A lakhatási mobilizáció kapcsán a befogadó közösség érzékenyítése.
  • A szociális munka segítő tevékenységei: egyéni esetmunka, családokkal folytatott szociális munka, csoportmunka és közösségi munka (különös hangsúlyt helyezve a problémamegoldó modellek használatára)
  • A program célcsoportjának ügyfeleivel együttműködve, Egyéni Fejlesztési Tervek készítése
  • Szociális ügyintézés: az ügyfelek segítése a hatóságokkal, intézményekkel, szolgáltatókkal való kommunikálásban.
  • Közösségfejlesztő programokban, önkéntes akciókban, nyári játszóház tevékenységeinek lebonyolításában való aktív részvétel.
  • Esetmegbeszéléseken, szupervízión való részvétel

Elvárások:

  • Releváns szakmai végzettség: A családsegítő intézményi munkakörnél felsorolt képesítések valamelyikével szükséges rendelkeznie (15/1998. (IV. 30.) NM rendelet 2. sz. melléklet II.)

A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:

  • Korábbi tapasztalat hátrányos helyzetű célcsoport körében végzett segítő munka területén,
  • Érdeklődés a peremhelyzetben élő emberek összetett problémái felé
  • Nyitott, empatikus, csapatjátékos hozzáállással bíró munkatársat keresünk.

Jogviszony jellege, időtartama:

  • Teljes munkaidő
  • Határozatlan idejű

Munkavégzés helye:

Csörög, Szegedi u. 9.

Szakmai önéletrajz és a fizetési igény megjelölésével lehet jelentkezni a esetmenedzser@hr.maltai.hu e-mail címen.