A kiutazásért felelős programkoordinátor elsődleges feladata a középiskolai csereprogramokban részt vevő fiatalok toborzása, a jelentkezési folyamat, a kiutazás és a visszailleszkedési folyamat koordinálása, támogatása, kapcsolattartás a szülőkkel.

A munkakörben ellátandó feladatok részletesen:

  • Érdeklődők folyamatos tájékoztatása
  • A csereprogram lehetőségekről szóló rendszeres információs estek szervezése és lebonyolítása
  • Tájékoztató és promóciós anyagok frissítése
  • Beérkező érdeklődések kezelése, továbbítása körzetelnökök felé
  • Jelentkezési anyagok kezelése és adminisztrálása
  • Kapcsolattartás a nemzetközi partnerekkel
  • Folyamatos kommunikáció a szülőkkel, diákokkal
  • Kiutazás előtti felkészülés támogatása
  • Vízumügyintézés támogatása
  • Kiválasztási és kiutazás előtti orientációs hétvégék szervezése
  • Prezentálás szülők, diákok előtt
  • Együttműködés az irodavezetővel pénzügyi kérdések kapcsán
  • Belső statisztikák és nyilvántartási rendszer vezetése, kimutatások készítése
  • Ügyeleti mobil kezelése beosztás szerint

Az ideális jelentkező:

  • Jó kommunikációs készséggel rendelkezik (írásban, szóban, nyilvánosság előtt)
  • Magabiztosan használja az angol nyelvet szóban és írásban (legalább B2 szint), esetleg más nyelven is hasonló szinten beszél
  • Jó szervező
  • Nagyfokú tolerancia, empátia, rugalmasság és stressztűrő képesség jellemzi
  • Csapatjátékos
  • Legalább 2 éves munkatapasztalattal rendelkezik, ideális esetben a nonprofit / oktatási szektorban

Előnyt jelent:

  • Nemzetközi programok szervezésében szerzett tapasztalat (pl. ERASMUS, Campus Mundi, Stipendium Hungaricum)
  • Felsőfokú végzettség
  • Felsőfokú (legalább C1) szintű angol nyelvtudás
  • Egyéb nyelvek ismerete

Juttatások:

  • Versenyképes bérezés
  • Hazai és nemzetközi tréninglehetőségek
  • Folyamatos kapcsolattartás az AFS hálózat külföldi partnereivel

Egyéb tudnivalók a munkakörről:

  • Munkavégzés helye: AFS iroda (VII. Dózsa György út 62.) és Home Office
  • Heti 40 órás munkaidő
  • Hétvégi elfoglaltság évente 6-8 alkalommal

  • Kérjük, küldje be magyar nyelvű fényképes önéletrajzát július 25. vasárnap éjfélig az info-hungary@afs.org e-mail címre.
  • A továbbiakról e-mailen kap értesítést. Csak a releváns jelentkezőket értesítjük.