Feladatok:

  • Aktív részvétel a leszakadó települések felzárkóztatását célzó településfejlesztési diagnózis elkészítésében és a diagnózis-alapú felzárkóztató munka irányításában;
  • a településfejlesztő programhoz (ún. Jelenlét-programhoz) szükséges erőforrások tervezése, figyelése és értékelése, az egység működéséhez a személyi és tárgyi feltételek biztosítása;
  • a helyi Jelenlét-ház működésének kialakítása és fenntartásának biztosítása,
  • a házban működő szolgáltatások, programok, rendezvények megtervezése és megszervezésének biztosítása,
  • a Jelenlét-pontban dolgozó szociális munkások, szociális segítő, műszaki, irodai asszisztens, karbantartó, takarító és egyéb személyzet munkatevékenységének irányítása, munkájuk támogatása;
  • szociális munka végzése a helyi Jelenlét-házban,
  • költségvetések tervezése és kezelése, kiadások ellenőrzése és az erőforrások hatékony felhasználásának biztosítása,
  • szakmai és pénzügyi beszámolók elkészítése,
  • kapcsolattartás és együttműködés a helyi civil szervezetekkel, az egészségügyi (háziorvosi és védőnői hálózat) és szociális ellátórendszer képviselőivel (családsegítő központ, gyermekjóléti központ), a települési önkormányzattal és az MMSz kapcsolódó társosztályaival;
  • az egység képviselete csapatmegbeszéléseken, szakmai fórumokon, műhelyeken;
  • a központi vezetés felé történő adatszolgáltatás, igény szerinti beszámolók készítése.

Elvárások:

  • Szociális munkás/ szociálpedagógus/ pedagógus/ pszichológus/ szociológus/ védőnő képzettségű diploma;
  • erős kommunikációs készségek;
  • magas fokú szociális érzékenység és hivatástudat;
  • jó helyzetfelismerő és problémamegoldó készség;
  • kreativitás;
  • megbízhatóság, terhelhetőség, stressz tűrő személyiség;
  • "B" kategóriás jogosítvány, aktív vezetési gyakorlat.

A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:

  • Egyéni esetmunka területein szerzett jártasság,
  • közösségi, gyermekprogramok szervezésében és/vagy lebonyolításában szerzett tapasztalat,
  • csoportvezetői gyakorlat.

Amit kínálunk:

  • Béren kívüli juttatások;
  • innovatív munka;
  • támogató csapat.

Jogviszony jellege, időtartama:

  • Teljes munkaidő;
  • határozatlan idejű.

Munkavégzés helye:

Hernádszentandrás vagy Taktabáj vagy Selyeb vagy Tiszanána vagy Gadna

Szakmai önéletrajz és a nettó fizetési igény megjelölésével lehet a programvezeto_borsod@hr.maltai.hu e-mail címen.