Felháborít, hogy roma fiatalok 65,3 százaléka korai iskolaelhagyó, míg a nem romák esetében ez a szám 9 százalék körül mozog? Hiszel abban, hogy az oktatásnak feladata a meglévő hátrányok kompenzálása? Motivált vagy arra, hogy olyan fiatalokat kísérj el, akár az érettségiig is, akikben mások már nem hittek? Ha igen, akkor csatlakozz hozzánk programvezetőnek!

Programkoordinátor munkatársunk legfontosabb feladata a Tartom és emelem program vezetése, az önkéntesek szakmai támogatása.

Munkavégzés helye: Bag, Dány és Budapest
Munkavégzés ideje: heti 40 óra
Munkavégzés kezdete: ideális esetben április, de legkésőbb július 31.

Jelentkezési határidő: 2023. április 11.

A Bagázs Egyesület Tartom és emelem programja a bagi és dányi telepen élő 8. osztályos és középiskolás kamaszoknak szól, akiket családjuk támogat a tanulásban és online kapcsolattartásra képesek, valamint aktív tanulói jogviszonnyal rendelkeznek.

A program célja, hogy a résztvevők bent maradjanak a közoktatásban, minél többen fejezzék be az általános iskolát, illetve szerezzenek szakmát és érettségit. A programunk során 25 kiválasztott telepi fiatallal tanulunk online hetente legalább kétszer 45-60 percet egész tanévben. Egy önkéntes 1-3 alkalommal tanulhat a kiválasztott fiatalokkal.

Főbb feladatok:

  • önkéntesek (kb. 45 fő) munkájának nyomon követése, ösztönzése
  • kapcsolattartás és bizalomépítés a telepen élő fiatalokkal és családjukkal
  • kapcsolattartás az intézményekkel (például iskola)
  • új résztvevők bevonása a programba
  • eredmények, aktualitások adminisztrációja, havi beszámolók készítése
  • szoros együttműködés a Bagázs többi programkoordinátorával

Te vagy az ideális jelölt, ha:

  • Van már min. 2 év tapasztalatod hasonló területen (hátrányos helyzetű emberekkel végzett pedagógiai munka)
  • Vezettél már (önkéntes) csapatot
  • kiismered az intézményi rendszerekben, és tudod, hogy kihez fordulj egy-egy kérdésben
  • Szereted az innovációkat és szívesen építes be újabb technikákat a munkádba
  • Elmész a falig, ha egy problémára megoldást keresel (és mindig azt keresed)
  • Önállóan tudod végezni a munkádat, de nem okoz gondot a csapattal való együttműködés sem
  • Rugalmas, könnyen alkalmazkodó és proaktív vagy
  • Nem ijedsz meg egy új informatikai rendszer, adatbázis használatától
  • Előny, ha dolgoztál már a romaintegráció területén
  • Előny, ha van jogosítványod

Amit mi tudunk nyújtani:

  • A nonprofit szférában korrekt, megbízható fizetést (cafetéria)
  • Egy szuper irodát/közösségi teret, benne jófej kollégákkal
  • Rendszeres szupervíziót
  • Rugalmas munkaidőt, változatos feladatokat
  • Szakmai támogatást, tanulási és fejlődési lehetőséget

A jelentkezéshez, kérjük töltsd ki az alábbi űrlapot, ahol magyar nyelvű önéletrajzod feltöltése mellett néhány rövid kérdésre is várjuk a válaszodat! (A kitöltéshez be kell jelentkezned Gmail fiókodba.)

Űrlap link

Ha kérdésed merülne fel a pozícióval kapcsolatban, kérjük, írj nekünk az info@bagazs.org email címre!