A jelentkezési határidő 2011. április 30-ára módosult!

Az Ökopolisz Alapítvány az LMP által alapított, 2010. augusztus 6-án bejegyzett pártalapítvány, melynek célja az állampolgári tájékoztatás és tájékozódás javítása, a politikai kultúra fejlesztése és a közjó szolgálata, kiemelten az ökopolitikai gondolkodásmód elterjesztése, az ökopolitikai alternatívák megfogalmazása, valamint az ökopolitika képviseletének elősegítése a fenntarthatóság, a közügyekben való állampolgári részvétel és az igazságosság széleskörű népszerűsítése révén.

Az Alapítvány e célok érdekében 2011-ben saját megvalósításban indítja el kutatási és oktatási programjait, az ökopolitikai ügyekben való társadalmi részvételt ösztönző programját, valamint az ökopolitika népszerűsítését célzó rendezvényeit. Ezen kívül pályáztatási és támogatási tevékenységet folyat, és részt vállal az ökopolitikai tudásanyag gyűjtésében és közreadásában.

Főbb feladatok és felelősségek:

  • Felelős az Alapítvány stratégiájának és programjainak megvalósításáért, tervszerű és ésszerű gazdálkodásáért, a szervezet jogszerű, etikus és környezettudatos működéséért
  • Az Alapítvány stratégiájának megfelelően kidolgozza az operatív terveket, és felelős azok végrehajtásáért
  • Az Alapítvány munkatársainak és megbízottainak irányítása előreláthatóan 6-8 állandó alkalmazott fölött a munkáltatói jogok gyakorlása
  • Az Alapítvány kuratóriumával egyeztetve, a programok változó igényeihez igazítva alakítja a szervezeti struktúrát, felelős az új munkatársak bevonásáért és elbocsátásáért
  • Kialakítja és működteti a szervezet, a programok és a munkatársak teljesítményértékelési rendszerét
  • Felelős az alapítványi munka- és infrastruktúra működtetésért, a feladatok határidőre történő elvégzéséért és a munkavégzés koordinációjáért
  • Felelős a pénzügyi-gazdasági tervek (költségvetés) kidolgozásáért és végrehajtásáért, a törvényben és/vagy az Alapító Okiratban előírt beszámolók, jelentések elkészítéséért és jóváhagyatásáért.
  • A Kuratórium elnökével együttműködésben képviseli az Alapítványt a nyilvánosság előtt, nemzetközi és hazai tárgyalásokon
  • A Kuratórium felé képviseli a munkaszervezetet, valamint a munkaszervezet felé a Kuratóriumot
  • Felelős a szervezetben felhalmozódó tudás megőrzéséért, fejlesztéséért, szervezeten belüli hozzáférhetőségéért és megosztásáért
  • Figyeli és értékeli az Alapítvány működését érintő kockázatokat, a Kuratórium számára javaslatot készít ezek kezelésére
  • Az ügyvezető igazgató munkáltatója az Alapítvány kuratóriuma

Elvárások:

  • felsőfokú végzettség,
  • átfogó (stratégiai) gondolkodás,
  • az önálló munkavégzés képessége,
  • empátia, kooperativitás,
  • precizitás, határidők betartása,
  • magas szintű szóbeli és írásbeli angol nyelvtudás,
  • médiaképesség, médiamegjelenésekben szerzett gyakorlat,
  • az alapítványéhoz hasonló méretű és/vagy profilú munkaszervezet irányításában szerzett tapasztalat.

Előnyök:

  • az ökopolitikai szemléletmód megbízható ismerete és elfogadása,
  • a hazai és nemzetközi ökopolitikai és közpolitikai témák és folyamatok ismerete,
  • civil szervezetnél és/vagy politikai oktatás, társadalmi szemléletformálás terén szerzett szakmai tapasztalat

Jelentkezés: Magyar nyelvű szakmai önéletrajz, valamint angol nyelvű motivációs levél, továbbá a fizetési igény megjelölésével a megadott e-mail címen
Kontakt: Hámori Ferenc
Kontakt email: allas@okopoliszalapitvany.hu

Munkába állás ideje: a megállapodást követően haladéktalanul