Ezt a cikket több mint egy éve publikáltuk. Mindent megteszünk, hogy naprakész információt szolgáltassunk oldalunkon, de előfordulhatnak elavult információk korábbi bejegyzéseinkben.

Európai Vállalkozásfejlesztési Díj 2019

Kategóriák

A díjnak hat kategóriája van, valamennyi azokat a helyi, regionális és országos tevékenységeket, kezdeményezéseket ismeri el, amelyek sikeresen ösztönzik a vállalkozói teljesítményt:

  1. A vállalkozói (üzleti) szellem javítása: Olyan nemzeti, regionális vagy helyi szintű kezdeményezések számára nyújt elismerést, amelyek a fiatalok és a nők körében népszerűsítik a vállalkozói gondolkodásmódot.
    Példák: A vállalkozásról és a vállalkozókról alkotott kép javítása, valamint a kreativitás, az innováció és a kockázatvállalás ösztönzése érdekében szervezett rendezvények és kampányok.

  2. Befektetés a vállalkozói kompetenciák fejlesztésébe: Olyan országos, regionális és helyi szintű kezdeményezések számára nyújt elismerést, amelyek a vállalkozói és a vezetői készségeket javítják.
    Példák: Az olyan speciális szakértelem támogatása, mint a kézműiparhoz szükséges szakismeretek, a nyelvi képességek, számítógép-ismeret; a mobilitás és tanácsadó rendszer vállalkozói, valamint az iskolai és egyetemi vállalkozásoktatás számára.

  3. Az üzleti környezet fejlesztése: Elismerésben részesíti azokat az országos, regionális vagy helyi szintű innovatív intézkedéseket, amelyek előmozdítják a vállalkozások indulását és növekedését, egyszerűsítik az adminisztratív eljárásokat és a „Gondolkozz először kicsiben” elvet alkalmazzák a kis- és középvállalkozások érdekében.
    Példák: A kis- és középvállalkozások számára a közbeszerzési piacok hozzáférhetőségét megkönnyítő intézkedések, a bürokrácia csökkentése, új vállalkozások indulásának segítése, a kommunikációs és információs technológia (ICT) és az e-business innovációs lehetőségeinek segítése.

  4. A vállalkozások külpiacra lépésének elősegítése: Olyan kezdeményezések számára nyújt elismerést, amelyek arra ösztönzik a vállalkozásokat, különösen a kis- és középvállalkozásokat, hogy jobban profitáljanak az Európai Unión belüli és kívüli piacok által kínált lehetőségekből.
    Példák: A nemzetközi üzleti együttműködés kialakítását, fenntartását és támogatását célzó projektek; információs vagy partnerkereső eszközök, a KKV-k külföldi piacra lépését segítő szolgáltatások vagy rendszerek.

  5. A zöldgazdaság és az erőforrások hatékony felhasználása: Olyan intézkedések és kezdeményezések számára nyújt elismerést országos, regionális és helyi szinten, amelyek támogatják a kis- és középvállalkozások hozzáférését a zöldpiachoz és javítják forrásgazdálkodásukat, például a zöld készségek javításán és partnerkeresésen keresztül csakúgy, mint finanszírozással.

  6. Vállalkozás a társadalmi esélyegyenlőségért: Hatóságok, és olyan országos, regionális vagy helyi kezdeményezések számára nyújt elismerést, amelyek a kis- és középvállalkozások társadalmi szerepvállalását hangsúlyozzák. Ebben a kategóriában a hátrányos helyzetűek például munkanélküliek, különösen a tartósan munkanélküliek, bevándorlók, mozgáskorlátozottak vagy etnikai kisebbségből származók vállalkozási erőfeszítéseit is díjazzák.
    Példák: A vállalkozásokon keresztül társadalmi igényeket szolgáló civil vagy non-profit vállalkozások.

Az európai zsűri ítéli oda a Zsűri Fődíját annak a pályázónak, amelyet bármely kategóriában a vállalkozási tevékenység előmozdításában a legkreatívabbnak és leginspirálóbbnak vél.

forrás, bővebben: kormany.hu