Ezt a cikket több mint egy éve publikáltuk. Mindent megteszünk, hogy naprakész információt szolgáltassunk oldalunkon, de előfordulhatnak elavult információk korábbi bejegyzéseinkben.

A Civil Díjat a NIOK Alapítvány azért alapította, hogy széles közönség számára is ismertebbé váljon a civilek tevékenysége és munkájuk össztársadalmi hatása

Idén negyedszer osztották ki az Civil Díjat, a beérkezett 118 pályázat közül került ki a 31 döntős szervezet. Összesen kilenc szervezetet díjaztak nyolc kategóriában, és a főváros mellett számos vidéki szervezet is büszkélkedhet a díjjal.  A nyertesek között található fogyatékossággal élőkkel foglalkozó alapítvány, civilek egyéni projektje, sportegyesület és roma integrációval foglalkozó szervezet is. A nyerteseket vállalati vezetőkből, neves kommunikációs szakemberekből, nonprofit szervezetek vezetőiből álló szakértő zsűri választotta ki, a kilencedik díjat pedig a nagyközönség ítélte oda.

Íme, a nyertesek listája:

  • Legsikeresebb érdekérvényesítési projektLépjünk, hogy léphessenek! Közhasznú Egyesület, Kampány az otthonápolók megbecsüléséért
  • Legnagyobb hatású projektA Matematika Összeköt, Medve Matek program
  • Legígéretesebb új szervezet Bakonyi Csillagászati Egyesület
  • Legjobb adománygyűjtő kampányCserta Alexandra, Huszka Ági, Kovács-Pálffy Anna Margit, Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület, #nemluxustaska
  • Legjobb kommunikációs kampányPOKET Nonprofit Kft., POKET zsebkönyvek
  • Legjobb együttműködésVakok és Gyengénlátók Csongrád Megyei Egyesülete, Egyenlő esélyű hozzáférés
  • Legjobb civil akcióMátészalkaLeaks csoport, Csiga vs. vonat
  • Legjobb társadalmi vállalkozás kategória – MagNet Különdíj – Uccu Roma Informális Oktatási Alapítvány, Uccu Budapest Roma Városi Séták
  • KözönségdíjZártszelvény SE

A Civil Díj 2019 nyertesei

Öt éve alapítottuk a Civil Díjat, és elképesztő jó érzés látni, hogy évről évre egyre több pályázat érkezik, idén is rendkívül nehéz volt válogatnunk a színvonalas anyagok közül. A díjazott civilszervezetek a nem éppen könnyű feltételek, valamint a szűkös erőforrások ellenére is elképesztő kreatívan, hatékonyan dolgoztak, nagyon színes és változatos a szervezetek munkája. Szervezőként nagyon büszkék vagyunk, hogy a civil szektort is jellemzi a magas szakmai színvonalú tevékenység, amelyekből idén több mint harmincat mutattunk be a nagyközönségnek.” – mondta el Gerencsér Balázs, a NIOK Alapítvány igazgatója.

Kiemelkedő kezdeményezésnek tartjuk a Civil Díjat, mert a fontos célunk látszani, hogy eljuttassuk üzeneteinket a vállalkozói világ szereplőihez és láttatni, azaz megjelenési felületet biztosítani eredményes társadalmi kezdeményezéseknek, civil szervezeteknek, szociális szövetkezeteknek és társadalmi vállalkozásoknak. A szereplőket igyekszünk összehozni egymással, és így egy felelős közösséget építeni, ugyanis az együttműködő, kölcsönösen felelősségvállaló közösségben látjuk a fenntarthatóság egyik kulcsát.” – mondta Erős Barbara a MagNet Bank Civil és közösségi kapcsolatok terület vezetője.

A Civil Díj együttműködő partnere a Civil Iránytű Alapítvány, főtámogatója a MagNet Bank, támogatója és médiapartnere az NLCafé és a nonprofit.hu.

A Civil Díjról

A Civil Díj életre hívásával a NIOK Alapítvány és együttműködő partnere a Civil Iránytű Alapítvány célja, hogy felhívja a szektor és a társadalom figyelmét azokra az innovatív és különleges civil kezdeményezésekre, melyek kiemelkedő eredményeket értek el, és/vagy összefogást generáltak, változást indítottak el. A program célja, hogy a díjak odaítélése által minél szélesebb körben ismertté váljanak a legjobb hazai civil szervezetek és legsikeresebb projektjeik, valamint a díjátadó gála keretei között egy évente ismétlődő, a szektor vezetőinek szóló esemény.  A Civil Díjat minden évben több kategóriában ítéli oda a szakmai zsűri, a nyilvános jelölési, pályázási szakaszt követően. A döntőbe jutott szervezetek online szavazáson vesznek részt, melyben a legtöbb szavazatot elért szervezet kapja a közönségdíjat. A pályázaton nyertes szervezetek oklevélben részesülnek. A díj elnyerésével a nyertes szervezetek megkapják a Civil Díj 2019 logó használatának jogát.

MagNet Bank

A MagNet Bank a szervezeti struktúrájába, banki termékeibe és a teljes működési horizontjába építette be a társadalmi felelősségvállalási filozófiát, alkalmazza azt, és arra törekszik, hogy kapacitásépítéssel, kommunikációs és hatásmérési tudással, pénzügyi tudatosságfejlesztésével erősítse a társadalmi szervezeteket, hosszú távon, a fenntarthatóságra fókuszálva. Elvünk, hogy a bank maga nem dönt támogatásról, csak ügyfél felajánlásokon keresztül támogatunk.  Ezért is állt főtámogatóként a Civil Díj mellé Magyarország első értékalapú bankja, a MagNet Magyar Közösségi Bank, mely egy olyan közösségépítő pénzintézet, amely ügyfeleivel közösen aktív társadalmi felelősségvállalásra törekszik és tudatosan fejleszti a civil társadalmat és környezetét a pozitív hatás érdekében.