Ezt a cikket több mint egy éve publikáltuk. Mindent megteszünk, hogy naprakész információt szolgáltassunk oldalunkon, de előfordulhatnak elavult információk korábbi bejegyzéseinkben.

                            

Az Erasmus fiatal vállalkozóknak egy európai csereprogram, amely abban segít új vállalkozóknak, hogy a kis- vagy középvállalkozásuk irányításához szükséges készségeket elsajátíthassák azáltal, hogy 1-6 hónapot töltenek olyan más európai országban működő vállalkozásnál, amelyet tapasztalt vállalkozó irányít.

Kik jelentkezhetnek?
A programra olyan fiatal társadalmi vállalkozók jelentkezhetnek, akik új vállalkozás indítását tervezik, vagy az utóbbi három évben indítottak vállalkozást; valamint olyan tapasztalt társadalmi vállalkozók, akik kis- vagy középvállalkozásukat legalább három éve működtetik az EU-n vagy partnerországokon belül.
Első alkalommal vehetnek részt olyan vállalkozók is a programban, akik nem a 27 EU-tagállam egyikében élnek: Norvégia, Izland, Liechtenstein, Horvátország, Montenegró, Szerbia, Albánia, Törökország, Izrael és Macedónia vállalkozói is jelentkezhetnek.

Miért éppen „Társadalmi Vállalkozások”?
A csereprogramban a hangsúlyt a társadalmi vállalkozások közti kapcsolatokra és társadalmi vállalkozások alapítására helyeztük. A társadalmi vállalkozás tágan definiálható, mindenképp olyan profitorientált vállalkozást jelent, amely társadalmi probléma megoldását is célozza.

Miért érdemes részt venni a csereprogramban?

  • A válság egyaránt sújtja az üzleti, társadalmi vállalkozói és civil szektort, ezért ragadja meg az alkalmat
    -  határokon átívelő partneri kapcsolatok kiépítésére,
    -  innovatív ötletek felfedezésére,
    -  társadalmi vállalkozások megismerésére, amelyek a jövedelemszerzés új forrásai lehetnek
  • Megismerheti saját vezetői képességeit
  • Fejlesztheti nemzetközi kapcsolatait
  • Gazdagíthatja személyes ismereteit azáltal, hogy megismeri egy másik ország nyelvét és kultúráját

Miért érdemes társadalmi vállalkozót fogadni?

  • A csereprogram kétirányú tanulási folyamat, amelyben az új vállalkozók és a fogadó vállalkozók kölcsönösen tanulhatnak egymástól
  • Lehetőséget ad hosszú távú és fenntartható partneri kapcsolatok kialakítására
  • Tehetséges és lelkes társadalmi vállalkozóval dolgozhat, aki által új és fiatalos megközelítésekkel ismerkedhet meg
  • Új szemléletmódokat ismerhet meg és szélesítheti látókörét

Milyen támogatásban részesülnek a fiatal vállalkozók?
Az utazási és a megélhetési költségeket az Európai Unió biztosítja, amely legfeljebb havi 1 100 € lehet, ezen felül bevezető információkkal látjuk el őket, felkészítést és folyamatos konzultációs lehetőséget biztosítunk számukra.

Mi a tapasztalt vállalkozók haszna?
A tapasztalt vállalkozók anyagi támogatást nem kapnak, de magasan képzett, motivált fiatal vállalkozókkal dolgozhatnak, újfajta piacokat és munkamódszereket ismerhetnek meg. A fiatal vállalkozók részt vehetnek vállalkozásuk fejlesztésében is.

Hogyan jelentkezhet?
Mind a fiatal, mind a tapasztalt vállalkozók a program honlapján jelentkezhetnek, ahol további információt is találnak.

A projekt háttere
Az Erasmus Fiatal Vállalkozóknak projekt az Európai Unió támogatásával valósul meg. Célja, hogy segítse a fiatal vállalkozókat abban, hogy kis- és középvállalkozások vezetéséhez szükséges készségeket szerezzenek azáltal, hogy egy másik EU tagállam egy vállalkozójával dolgoznak.

Érdeklődik?
További információért keresse Németh Anikót: nemeth.aniko@demnet.org.hu
vagy +36 1 411-0410; www.demnet.hu

Partnerek
A projektet a londoni székhelyű Euclid Network vezető partnerként nyolc további szervezettel valósítja meg