Ezt a cikket több mint egy éve publikáltuk. Mindent megteszünk, hogy naprakész információt szolgáltassunk oldalunkon, de előfordulhatnak elavult információk korábbi bejegyzéseinkben.

Ulrike Schmidt, a nemzetközi emberi jogi szervezet londoni központjának kelet-európai koordinátora az egyórás demonstráció helyszínén az MTI-nek elmondta: ha az indítványt törvénybe iktatják, az súlyosan hátráltatná, akár lehetetlenné is tenné a magyarországi civil szervezetek, emberi jogi csoportok, nem kormányzati szerveződések tevékenységét, mindazok munkáját, akik a társadalom legelesettebb tagjainak nyújtanak segítséget.

Ulrike Schmidt kijelentette: az Amnesty International megdöbbentőnek tartja azokat a vádakat, amelyek szerint magyarországi szervezete és más civil szerveződések, köztük a Helsinki Bizottság szervezi és támogatja az illegális bevándorlást.

Az Amnesty International kelet-európai koordinátora szerint ez „nyilvánvalóan nem igaz".

Aggasztónak tartja, hogy Magyarországon „démonizálják” a menekülteket. Hozzátette: Magyarországnak modern, civilizált országként nem akadályoznia, hanem támogatnia kellene a nem kormányzati szervezetek munkáját.

Hétfőn a Magyar Idők arról írt, hogy az Országgyűlés február 19-én kezdődő tavaszi ülésszakának megnyitása előtt benyújtják a „Stop, Soros!” törvénycsomagot. A kormánypárti napilap szerint a javaslat előkészítése gőzerővel folyik, de valójában a szöveg már kész is van: megjelent a kormányzati honlapon, és véleményezni is lehetett. Az Országgyűlés portálján egyelőre semmilyen információ nincs a tavaszi ülésszakról.

forrás: mno.hu