Ezt a cikket több mint egy éve publikáltuk. Mindent megteszünk, hogy naprakész információt szolgáltassunk oldalunkon, de előfordulhatnak elavult információk korábbi bejegyzéseinkben.

Célok:

Az Európai Bizottság rámutatott: annak ellenére hogy a kulturális örökség hozzájárulása a gazdasági növekedéshez valamint a társadalmi felzárkóztatáshoz immár tudományosan alátámasztott tény, mégis alábecsülik a jelentőségét. Ezért ennek az örökségnek az integrált megközelítésére szólított fel.

Az Európai Bizottság célul tűzte ki, hogy elősegíti a kulturális örökség bemutatását és irányítását célzó olyan modellek fejlesztését, melyek ösztönzik az állampolgári részvételt, és egyben a civilek és a magánszemélyek széleskörű bevonásával jobban illeszkednek a kortárs európai környezethez. Az európai intézmények sűrű hálózatot alkotnak, melynek alkalmazkodnia kell a változó társadalmi, demográfiai, gazdasági környezethez. Elsőrendű fontossággal bír, hogy a város- és vidékfejlesztésben illetékes szakemberek, a turizmus, az oktatás, a kreatív ipar és a kulturális örökségvédelem szakmai képviselői számára érthetővé váljon, hogyan integrálható egymással az európai szellemi és materiális örökség a fenntartható fejlődés jegyében, továbbá értelmezést nyerjen a számukra a társadalmi és befogadó innováció alapvető szerepe.

A pályázati kiírás célja, hogy elősegítse a kulturális intézetek számára új stratégiák kidolgozását az új közönségrétegek megnyerése, illetve közösségek bevonása érdekében, továbbá azért, hogy lehetővé váljon a kulturális örökség és az informális kultúra kombinált bemutatása, megőrzése, továbbá annak innovatív módon történő átadása és újrahasznosítása. A pályázat lehetőséget teremt a kulturális minisztériumok, az intéztek és a meghatározó érdekeltek számára, hogy azok a kultúra, a kulturális örökség, az információ, az információgyűjtés és tudásmegosztás központjaiként tevékenykedve újraformálják és korszerűsítsék szakpolitikáikat. A pályázat ösztönzi az új tudományos eredmények feltárását, illetve a tevékenységek olyan elemzési eszközök és legjobb gyakorlatok, valamint szakpolitikai ajánlások táraként szolgálnak majd, melyek segítik a kutatások eredményeinek és a folyamat résztvevői által megfogalmazott vélemények közvetlen megértését.

forrás, bővebben: palyazatokmagyarul.eu