Ezt a cikket több mint egy éve publikáltuk. Mindent megteszünk, hogy naprakész információt szolgáltassunk oldalunkon, de előfordulhatnak elavult információk korábbi bejegyzéseinkben.

Kis létszámú bentlakásos fogyatékos intézmények, illetve egyházi és civil fenntartású család- és gyermekjóléti szolgálatok kiegészítő támogatása 2020

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatásával a Nemzeti Fogyatékosságügyi- és Szociálpolitikai Központ Közhasznú Nonprofit Kft. pályázatot hirdet 

„Kis létszámú bentlakásos fogyatékos intézmények, illetve egyházi  és civil fenntartású család- és gyermekjóléti szolgálatok kiegészítő támogatása 2020”

(KOMP2020) címmel

Meghirdetés dátuma: 2020. december 28. 

A pályázat hivatkozási száma

KOMP2020

A pályázat kiírója

Nemzeti Fogyatékosságügyi- és Szociálpolitikai Központ Közhasznú Nonprofit Kft. (Továbbiakban: NFSZK)

A pályázat célja

Közvetlen célcsoport: kis létszámú, fogyatékos személyek számára személyes gondoskodás keretébe tartozó szakosított ellátást, valamint ellátási szerződés keretében család- és gyermekjóléti szolgáltatást fenntartó egyházi és nem állami szervezetek.

Támogatásban részesíthetők köre, beadható pályázatok száma

Vissza nem térítendő támogatást igényelhet a Magyarország 2020. évi központi költségvetéséről szóló 2019. évi LXXI. törvény (a továbbiakban: Kv.tv.) 41. § (1) bekezdése szerinti nem állami szociális fenntartó, amely fenntartóként a pályázat meghirdetésének napján érvényes és jogerős szolgáltatói nyilvántartásba vételről szóló határozattal rendelkezik, illetve a szolgáltatói nyilvántartásba vételről szóló határozatban feltüntetett ágazati azonosítóval rendelkező intézményt tart fenn fogyatékos személyek számára, vagy család- és gyermekjóléti szolgálatot működtet, és megfelel az alábbi feltételeknek:

  • a nyújtott család- és gyermekjóléti szolgáltatásra vonatkozó bejegyzéssel rendelkezik a szolgáltatói nyilvántartásban vagy

a szakosított ellátások közül az alábbi típusok valamelyikére bejegyzéssel rendelkezik a szolgáltatói nyilvántartásban: A személyes gondoskodás keretébe tartozó szakosított ellátások:

  • fogyatékos személyek ápoló-gondozó otthona
  • fogyatékos személyek rehabilitációs otthona
  • fogyatékos személyek rehabilitációs célú lakóotthona
  • fogyatékos személyek ápoló-gondozó célú lakóotthona
  • támogatott lakhatás fogyatékos személyek részére

A személyes gondoskodás keretébe tartozó szakosított ellátások esetében a bejegyzett férőhelyszám legfeljebb 30 fő lehet, továbbá a munkaviszonyban foglalkoztatott dolgozói létszám eléri legalább a férőhelyszám 50%-át.

Nem nyújtható kiegészítő támogatás azon szervezet részére, amely ugyanilyen jogcímen az Emberi Erőforrások Minisztériumától támogatásban részesült.

A pályázat nyilvános.

FONTOS! A pályázó szervezet 1 DB PÁLYÁZATOT NYÚJTHAT BE a KOMP2020 konstrukcióra, független attól, hogy hány szociális alapszolgáltatást és szakosított ellátást működtet.

Az online felületen a Szolgáltatási Táblában kell a pályázó szervezet által működtetett - szolgáltatói nyilvántartásba vételről szóló határozattal rendelkező - szociális alapszolgáltatásokat és szakosított ellátásokat külön-külön bemutatnia.

FONTOS! A „Foglalkoztatottakról kimutatás” Excel táblát azonban külön-külön szolgáltatásonként kell létrehozni. Így, ha több szolgáltatással pályázik a fenntartó, akkor több Excel táblát kell létrehoznia. A táblát a szolgáltatás nevéről nevezzék el!

A támogatás felhasználási időszaka

  1. január 1-jétől 2021. január 31-ig tart.

Támogatható programok, a támogatás mértéke

A pályázaton vissza nem térítendő támogatás nyerhető el. A pályázathoz önerő biztosítása nem kötelező.

A támogatás elosztása a Pályázati Útmutatóban előre rögzített elvek alapján meghatározott módon történik.

Jelen támogatási konstrukcióban nem tevékenységekre kell pályázni. A támogatás normatív jellegű.

A program forrása

A pályázatok támogatására rendelkezésre álló keretösszeg: 119 952 000 Ft, amelyet az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Nemzeti Fogyatékosságügyi- és Szociálpolitikai Központ Közhasznú Nonprofit Kft között létrejövő X/3537-1/2020/SZOCSZOLG iktatószámú Támogatói okirat biztosít.

Önrész vállalása nem feltétel.

A pályázat által támogatott költségtételek

Előzetesen tájékoztatjuk a pályázókat arról, hogy a nyújtott támogatás tervezésére és felhasználására az alábbi jogcímeken lehet majd kiadásokat tervezni:

  • bér és egyéb személyi jellegű kiadások (bér és járulékai, számfejtett megbízási díj és járulékai, egyéb személy jellegű költségek)
  • dologi kiadások (kisértékű tárgyi eszközök beszerzése, anyagköltségek, szolgáltatások vásárlása, beleértve a rezsi költséget is)

További felhasználási feltételek a Pályázati Felhívás és Útmutatóban találhatók.

A pályázat benyújtásával kapcsolatos információk

HAPI - Pályázatkezelő rendszer

Jelen pályázatot az NFSZK pályázatkezelő felületén a HAPI-n keresztül lehet benyújtani.

A pályázatkezelő felület elérhetősége: https://hapi.nfszk.hu

FONTOS! A pályázat benyújtáshoz először regisztrálni kell a HAPI felületén és a regisztrációs nyilatkozatnak postai úton be kell érkeznie az NFSZK-hoz legkésőbb a pályázat benyújtási határidejének napjáig! Ezután lehet csak véglegesíteni a pályázatot!

A pályázókkal való kapcsolattartás a pályáztatási eljárás során a HAPI saját levelező rendszerén keresztül történik. A regisztrált felhasználók a rendszer által generált leveleket a regisztrációkor megadott email címre is megkapják!

A HAPI használatával kapcsolatos fogalmakról, menüpontokról és részletes használatáról a hapi.nfszk.hu főoldalon található Felhasználói Kézikönyvben olvashat. Kérjük, figyelmesen olvassa el a tájékoztatót a rendszer használata előtt!

Regisztrációs nyilatkozat

A nyilatkozatot a HAPI rendszerén keresztül kell kinyomtatni az aktiválás után. A véglegesítéskor egy pdf kiterjesztésű dokumentum jön létre, melyet kinyomtatva és cégszerűen aláírva, postai úton kell eljuttatni az NFSZK-hoz (Nemzeti Fogyatékosságügyi- és Szociálpolitikai Központ Közhasznú Nonprofit Kft., 1138 Budapest, Váci út 191.)  a tárgyévben elsőként beadott pályázat véglegesítését megelőzően!

A regisztrációs nyilatkozatot adott évben csak egyszer kell benyújtani!

FONTOS! Adatváltozás esetén azonban újból be kell nyújtani a regisztrációs nyilatkozatot, ez a megvalósítási időszakra is vonatkozik! A regisztrációs nyilatkozat módosítását kizárólag emailen vagy a belső levelező rendszeren keresztül jelezve lehet elindítani!

A regisztrációs nyilatkozat jobb felső sarkában található egy azonosító szám (1220/1/2020REGNY-1). Adatmódosítás esetén az utolsó számjegy eggyel nő, ez mutatja a végrehajtott adatmódosítások számát. Adatmódosítást a regisztrációs nyilatkozat módosításával lehet kezdeményezni, amely az újbóli postázással és befogadással válik érvényessé!

A pályázatot lehet véglegesíteni a regisztrációs nyilatkozat elküldése előtt is! FONTOS! Amennyiben határidőben nem érkezik meg a regisztrációs nyilatkozat, akkor a már véglegesített pályázat formai kizárt lesz!

Az alábbi lehetőségek közül választhat a fenti tények alapján:

  • Nem regisztrált még a HAPI rendszerben:

Ebben az esetben el kell végeznie a HAPI-ban a regisztrációt, majd kitölteni a szervezet saját adatait. Az adatok véglegesítése után pedig kinyomtatni a regisztrációs nyilatkozatot és eljuttatni az NFSZK címére. A pályázat benyújtását elkezdheti és párhuzamosan is végezheti.

  • Regisztrált már a rendszerben és érvényes regisztrációs nyilatkozattal rendelkezik erre az évadra vonatkozóan:

Ebben az esetben nincs más teendője, mint a pályázatot benyújtania. Amennyiben az utolsó pályázat benyújtása óta az adataiban változás történt, úgy módosítani kell a HAPI-ban a saját adatait és újból be kell nyújtani a regisztrációs nyilatkozatot. Kérjük, hogy a pályázat benyújtása előtt ellenőrizze a HAPI-ban lévő adatokat a hatályos szervezeti adatokkal.

Pályázat benyújtása

A pályázatot kizárólag a HAPI-n keresztül, online lehet benyújtani!

A pályázat benyújtását a HAPI Pályázatkezelő Rendszer Felhasználói Kézikönyvében illetve a Pályázati Felhívás és Útmutatóban leírtak szerint kell elvégezni!

Benyújtási határidő: folyamatosan, utolsó határidő 2021. január 30.

FONTOS! Határidőben benyújtott pályázatnak az minősül, amely a HAPI rendszerében a benyújtási határidő napján 23 óra 59 percig véglegesítésre került. Ezt követően már nem lehet véglegesíteni és benyújtani a pályázatot.

Regisztrációs nyilatkozat

A nyilatkozatot a HAPI rendszerén keresztül kell kinyomtatni az aktiválás után. A véglegesítéskor egy pdf kiterjesztésű dokumentum jön létre, melyet kinyomtatva és cégszerűen aláírva, postai úton kell eljuttatni az NFSZK-hoz (Nemzeti Fogyatékosságügyi- és Szociálpolitikai Központ Közhasznú Nonprofit Kft., 1138 Budapest, Váci út 191.)  a tárgyévben elsőként beadott pályázat véglegesítését megelőzően!

További információk a Pályázati Felhívás és Útmutatóban, illetve a HAPI Pályázatkezelő Rendszer Felhasználói Kézikönyvében találhatók.

További információ

NFSZK Nonprofit Kft.
Hazai Támogatások Programirodája

E-mail: komp2020@nfszk.hu

A pályázattal kapcsolatos kérdéseket kizárólag e-mailben áll módunkban elfogadni. Hivatalos válasznak az e-mailen keresztül adott válaszok minősülnek.

A lényeges, információtartalommal bíró kérdések, illetve a rájuk adott válaszok a beérkezéstől számított 5 munkanapon belül a www.nfszk.hu honlapon jelennek meg a Gyakran Ismételt Kérdések között.

Sikeres pályázást kívánunk!

forrás: fszk.hu