Ezt a cikket több mint egy éve publikáltuk. Mindent megteszünk, hogy naprakész információt szolgáltassunk oldalunkon, de előfordulhatnak elavult információk korábbi bejegyzéseinkben.

Alapvető cél

Tekintettel a Közép-dunántúli régió érintett településeinek rendkívül széles skálán mozgó városrehabilitációs beavatkozási igényére, átfogó cél, hogy a lakosság és a helyi társadalmi, gazdasági szervezetek bevonásával, valós partnerségi alapokon nyugvó településrehabilitáció úgy valósuljon meg, hogy a beavatkozások figyelembe veszik a térbeli egymásra hatásokat, a fenntartható területhasználati elveket, valamint kiemelt tekintettel vannak a használaton kívüli, felhagyott, vagy a fejlesztés keretében funkcióját vesztő területek, épületek, építmények hasznosítására, kiemelt figyelemmel a használaton kívüli, de örökségi értékkel bíró elemeknek az értékeket kibontakoztató, megőrzésüket elősegítő revitalizációjára.

A kiírás célja, hogy integrált, szinergikus hatásokat felmutató, ütemezett akcióterületi beavatkozások útján induljon meg a városok, térségi központok központi és alközponti területeinek megújítása, funkcióinak megerősítése vagy bővítése. A kiírás közvetett célja, hogy a támogatott fejlesztések eredményeként mind a helyi és vonzáskörzetben élő lakosság, mind pedig a befektetők, turisták számára vonzó, élhető és szolgáltató településközpontok alakuljanak ki, amelyek megfelelő szintű gazdasági, kulturális, közösségi, turisztikai stb. szolgáltatásokat képesek biztosítani úgy, hogy közben hozzájárulnak a munkahelyek bővüléséhez a kulturális örökség megőrzésével, fenntartásával és revitalizálásával, mint értéktöbbletet teremtő tevékenységgel.

forrás: NFÜ