Ezt a cikket több mint egy éve publikáltuk. Mindent megteszünk, hogy naprakész információt szolgáltassunk oldalunkon, de előfordulhatnak elavult információk korábbi bejegyzéseinkben.

A Magyar Köztársaság Külügyminisztériumának PÁLYÁZATI FELHÍVÁSA a magyar EU-elnökség prioritásaihoz kapcsolódó programok megvalósítása tárgyában
(A pályázat kódszáma: KüM-2010-6)

A Külügyminisztérium a Külügyminisztérium fejezetnél az egyes fejezeti kezelésű előirányzatok felhasználásának és ellenőrzésének szabályairól szóló 2/2010. (V. 4.) KüM rendelet (a továbbiakban: Rendelet) 2.§-ának (1) bekezdése és 38/A.§ (1) bekezdés e) pontja alapján pályázatot hirdet olyan civil szervezetek számára, amelyek a magyar EU-elnökség prioritásainak jobb megismertetésére, az Unión belüli civil kapcsolatok erősítésére kérnek támogatást.

1. A pályázat tárgya
1.1. A támogatás célja: A fiatalok (elsősorban a 18-35 éves korosztály) ismereteinek bővítése, aktív bekapcsolása a fent jelzett célok elérése érdekében. Előnyt élveznek azok a pályázók, akik a Növekedés és foglalkoztatás (romaintegráció, gyermekszegénység elleni küzdelem), a Polgárbarát Unió (kulturális sokszínűség, mint védendő európai érték), az Erősebb Európa (Duna-régió Stratégia), Bővítés és szomszédságpolitika (Nyugat-balkáni kapcsolatok erősítése) témában pályáznak. Épp így azok a civil szervezetek, amelyek a 2011-es EU-elnökséget hazánktól átvevő lengyel partnereikkel kívánnak közös programokat megvalósítani, vagy akik az Önkéntesség Európai Éve kapcsán e tevékenység népszerűsítésében szeretnének részt venni.

1.2. Támogatott tevékenységi körök: A fiatalok tájékoztatását célzó tevékenységek megvalósítása, konferenciák, kiállítások, rendezvények, vetélkedők, játékok szervezése, tájékoztató anyagok, kiadványok készítése és terjesztése, filmek és videó anyagok készítése, képzések- és tanulmányi versenyek szervezése, illetve a civil társadalom, az ifjúság Európai Unió iránti érdeklődésének fokozását elősegítő anyagok, illetve programok készítése, elektronikus és egyéb kommunikációs tevékenységek megvalósítása.

2. A pályázók köre
2.1. Pályázatot nyújthatnak be a Rendelet 5.§ a) pontjában meghatározott közhasznúként vagy kiemelkedően közhasznú magyarországi székhelyű civil szervezetek, amelyeknek céljai közé tartozik a pályázatban foglaltakhoz hasonló programok, projektek szervezése, és amelyeket a bíróság a pályázat kiírása előtt legalább két évvel nyilvántartásba vett, valamint az alapszabálynak, alapító okiratnak megfelelő tevékenységet ténylegesen folytatják

2.2. Nem nyújthatnak be pályázatot: pártok, munkaadói és munkavállalói érdekképviseleti szervek, biztosító egyesületek, egyházak.

3. A pályázattal elnyerhető támogatás
3.1. A pályázatra elkülönített keretösszeg: 200 millió (kettőszázmillió) Ft.
Az egy pályázattal elnyerhető támogatás legkisebb összege 2 millió (kettőmillió) Ft, legnagyobb összege: 20 millió (húszmillió) Ft.

3.2. A támogatás formája: vissza nem térítendő támogatás.

3.3. A pályázónak a támogatandó projekt költségvetésének legalább 10%-át saját forrásból kell biztosítania. Saját forrás a támogatandó tevékenység megvalósításához a pályázó által pénzben biztosított forrás. Nem tekinthető saját forrásnak az államháztartás alrendszereiből nyújtott támogatás.

3.4. A pályázó a támogatás összegét kizárólag akkor használhatja fel az egyes költségek után járó áfa kifizetésére, amennyiben a támogatással fedezett tevékenységével kapcsolatban áfa levonására vagy annak visszaigénylésére nem jogosult. A pályázó a támogatás összegét köztartozás törlesztésére vagy más jellegű adó kifizetésére nem használhatja fel. A támogatási összeget a pályázó nem használhatja fel a megbízási díjakkal vagy honoráriumokkal kapcsolatban felmerülő más adók vagy járulékok kifizetésére. A támogatás nem használható fel szállítási és biztosítási költségekre, valamint saját dolgozók bérköltségének fedezésére, sem ezen dolgozóknak egyéb jogviszony alapján történő kifizetésére.

3.5. A pályázat benyújtásakor már megvalósult tevékenységre, projektre vagy programra támogatás nem adható.

3.6. A nyertes pályázónak a megpályázott tevékenység megvalósítását legkésőbb 2011. június 30-i határidővel be kell fejeznie.

3.7. Indokolt esetben – a pályázó kérelmére – a minisztérium döntése alapján az elnyert támogatás legfeljebb 25%-áig utólagos elszámolással előleg folyósítható. Az előleg iránti kérelemben részletesen ki kell fejteni a kérelem indokait.

3.8. A támogatási összeg folyósítására – a 3.7 pontban foglalt esetet kivéve – utólag, a támogatott tevékenység teljes megvalósítását követően kerül sor, a tartalmi jelentés és a pénzügyi dokumentáció elfogadása után. A pályázó köteles pénzügyi dokumentációt készíteni a támogatás felhasználásáról, valamint tartalmi jelentést készíteni a támogatási szerződésben foglaltak teljesítéséről, eredményéről.

3.9. A pályázó tudomásul veszi, hogy a projekt lebonyolításának teljes összegével a támogatott tevékenység befejezését követő 30 napon belül, de legkésőbb 2011. július 31-ig köteles elszámolni.

3.10. Az elszámolás során kizárólag a támogatási szerződés megkötését követően kiállított számviteli bizonylat fogadható el.

forrás, bővebben: Külügyminisztérium