Ezt a cikket több mint egy éve publikáltuk. Mindent megteszünk, hogy naprakész információt szolgáltassunk oldalunkon, de előfordulhatnak elavult információk korábbi bejegyzéseinkben.

A felhívás innen tölthető le>>>
Jelentkezési határidő: 2012. január 31.

A program háttere: valamennyi EU-s felhívásra pályázó számos vállalást tett a projekttervezéskor és pályázatíráskor, amely a végrehajtott fejlesztések fenntarthatóvá tételére vonatkozott. Ezek a fenntartási vállalások a következő években rónak terhet a pályázókra. Már ma is tapasztaljuk, hogy számos sikeresen lebonyolított pályázati program küszködik a fenntartás nehézségeivel. A fenntartási időszakot most kezdik a TÁMOP 3.2.3/08 konstrukció nyertesei, de egy-két év múlva már a TÁMOP 3.2.3/09, illetve 3.2.11-es konstrukciók keretében nyertesek is ezzel a problémával fognak szembesülni.

A felkészítő program felépítése:

  1. Jelentkezés (2012. január) – A felhívás mellékletében szereplő jelentkezési lap és diagnosztikus kérdőív kitöltése és beküldésével
  2. Kiválasztás – a beküldött dokumentumok szakértői elemzése alapján kerül kiválasztásra az a 10-15 intézmény, mely térítésmentesen részt vehet a felkészítő programon.
  3. Fenntarthatósági workshop (2012. február) – Szervezetre/intézményre szabott fenntarthatósági program áttekintése, fejlesztése a pályázó szervezettel közösen 1 napos csoportos műhelymunka keretében
  4. Csoportos műhelymunkák (2012. március-június) – 4x1 napos műhelymunka során dolgozzuk fel a következő témákat: Alternatív bevételek tervezése; Támogatói körök felépítése; Ügyfélközpontú szolgáltatásfejlesztés; Ügyfelekkel való együttműködés, ügyfelek bevonása.
  5. Egyéni konzultációs lehetőség (2012. március-június) – Szervezetre szabott tanácsadás keretében keressük a választ a speciális, egyedi problémákra.
  6. Műhelykonferencia (2012. október) – Az 1 napos konferencián mutatjuk be a felkészítő program mások számára is használható eredményeit, modelljeit, jó gyakorlatait.

A jelentkezés feltétele:

  • a szervezet vállalt fenntartási kötelezettséget európai uniós forrásból támogatott projekt során,
  • vállalásait tételesen ismeri,
  • az intézmény vállalja a teljes fejlesztési folyamatban való aktív részvételt, valamint a műhelymunkákon két fő részvételének biztosítását

Jelentkezés módja: jelentkezési lap és diagnosztikus kérdőív kitöltésével lehet.

Jelentkezési határidő: 2012. január 31.

Jelentkezés benyújtása: Budapesti Művelődési Központ,
1119 Budapest, Etele út 55.
E-mail: szakmaiforum@bmknet.hu

A kiválasztott intézményeket válasz e-mail üzenetben értesítjük.

További információ: Kiss Gábor Boldizsár.

Telefon: 06/1/371-2764.

E-mail: szakmaiforum@bmknet.hu

A program támogatója a Nemzeti Kulturális Alap.

forrás: bmknet.hu