A munkakör célja:

Szakmai csapatunk támogatásához megbízási szerződés keretében keresünk új munkatársat, most induló határozott idejű projektünkhöz. A projekt célja az SOS-ben élő fiatalok foglalkoztatási esélyeinek javítása, éves pilot program kidolgozása, megvalósítása, és értékelése.

Főbb kihívások:

  • Az SOS-ben nevelkedő fiatalok pályaorientációs és foglalkoztatási igényeinek felmérése szoros együttműködésben a helyi szakmai munkatársakkal
  • A programhoz és a fiatalok igényeihez illeszkedő képzések, műhelytalálkozók, programok koordinációja és részvétel megvalósításukban
  • A nem SOS-ben nevelkedett, de hátrányos helyzetű fiatalok bevonási lehetőségeinek felmérése
  • Vállalati partnerek felkutatása, melynek célja a vállalatok és a fiatalok együttműködési lehetőségeinek kidolgozása (pl. gyakornoki lehetőségek megteremtése)
  • Sikerkritériumok, indikátorok meghatározása, és azok folyamatos követése
  • Projekt menedzsment és adminisztráció
  • A fiatalok foglalkoztatási esélyeit növelő pályázati források felkutatása
  • Szoros együttműködés az SOS Gyermekfalvak Magyarország Programfejlesztési csoportjával és a nemzetközi szervezettel

Olyan szakember jelentkezését várjuk, aki:

  • Felsőfokú végzettséggel rendelkezik (szociális munka, szociálpolitika, pszichológia, pedagógia végzettség előny)
  • Gyerek-, ifjúságvédelmi területen szerzett munkatapasztalatot, dolgozott már hátrányos helyzetű fiatalokkal
  • Tapasztalt fiatalokkal végzett csoportos munkában;
  • Tapasztalat munkaerőpiaci beilleszkedést segítő, vagy foglalkoztatási, pályaorientációs projektekben
  • Képes új kapcsolatokat (szakmai partnereket, vállalatokat) megszólítani és a lehetséges együttműködést megvalósítani
  • Képes rugalmas munkavégzésre, Budapesten és vidéken egyaránt
  • Saját autóval rendelkezik
  • Önálló, kreatív személyiség
  • Kiváló kommunikációs és szociális készségekkel rendelkezik
  • Jó szervező
  • Magabiztos angol nyelvtudással rendelkezik (szóban és írásban is).

Előnyt jelent:

  • Hazai- és nemzetközi non-profit szektor ismerete

A munkavégzés helye és foglalkoztatás:

  • Budapesti vagy kecskeméti központ, gyakori utazással a szervezet vidéki területeire (Kecskemét, Kőszeg, Orosháza, Szeged)

Amit ajánlunk:

Sokoldalú és kihívásokkal teli feladatok egy nemzetközi munkakörnyezetben, ahol a szakmai és az emberi kompetenciákat részesítjük előnyben. Támogató, együttműködő csapat, és barátságos munkahelyi légkör. Lehetőség a szakmai fejlődésre, karrierépítésre.

Ha úgy érzi, hogy a fenti leírás Önre illik, akkor kérjük, hogy a munkakör megjelölésével küldje el szakmai önéletrajzát és motivációs levelét fizetési igény megjelölésével legkésőbb 2017. április 5-ig viola.szlanko@sos.hu email címre.

Az SOS-Gyermekfalu Magyarországi Alapítványa tagja a 134 országban működő SOS Gyermekfalvak Nemzetközi Szövetségének. Egy olyan civil szervezet a gyermekvédelem területén, amely nevelőszülői hálózatokat és lakásotthonokat működtet. Olyan gyermekeknek nyújt szerető családot és gondoskodást, akik valamilyen okból nem élhetnek vérszerinti családjukkal. Az elmúlt 10 évben a szervezet megújult, és egységes stratégiai elképzelés alapján építi a nemzeti szervezeteit és ehhez keres innovatív munkatársakat.