Az SOS-Gyermekfalu Magyarországi Alapítványa tagja a 133 országban működő SOS Gyermekfalvak Nemzetközi Szövetségének. Egy olyan civil szervezet a gyermekvédelem területén, amely nevelőszülői hálózatokat, lakásotthonokat és családmegerősítő programot működtet. Az elmúlt 10 évben a szervezet megújult, és ehhez a szakmai megújuláshoz keres innovatív munkatársakat. Szakmai munkánk minőségének támogatásához keresünk munkatársat a budapesti vagy a kecskeméti  irodánkba az alábbi pozícióra:

Gyermekvédelmi fókuszpont

A munkakör célja

A minőségbiztosítási igazgató irányítása mellett a gyermekvédelmi fókuszpont felelős a szervezet gyermekvédelmi jelzéseinek protokoll szerinti koordinálásáért, kezeléséért. Összefogja egy szervezeti szintű prevenciós stratégia kialakítását és biztosítja annak megvalósulását. Továbbá felelős a szervezethez érkező panaszbejelentések kezeléséért.

Főbb kihívások

  • Felelős és koordinálja egy szervezeti szintű prevenciós stratégia kialakítását, szoros együttműködésben a területen dolgozó munkatársakkal
  • Biztosítja az új munkatársak orientációját a gyermekvédelmi jelzések kezelése terén
  • Edukálja az SOS munkatársait, a gyerekeket, fiatalokat, és szülőket bántalmazás témakörben
  • Tematikus workshopokat szervez a munkatársaknak, gyerekeknek, fiataloknak, és a szülőknek.
  • Nyomon követi a teljes szervezetben a bántalmazással kapcsolatos prevenciós feladatok megvalósulását
  • Igény esetén esetmegbeszélő csoportokat, szupervíziót szervez a megfelelő szakemberek bevonásával
  • Koordinálja a beérkező bántalmazási jelzések és az azokhoz kapcsolódó esetkezelések protokoll szerinti megvalósulását: fogadja a jelzéseket, esetmegbeszélőket szervez, szükség szerint külsős szakembereket von be, dokumentálja az eseteket
  • Nyomon követi a már lezárt eseteket
  • A panaszkezelések területén fogadja az ügyfélbejelentéseket, rendszerezi, majd gondoskodik a bejelentések belső szabályzatoknak megfelelő kezeléséról.
  • Visszajelzést ad a panaszttevőknek.
  • Javaslatot tesz a belső szabályzatok kialakítására, módosítására a tapasztalatok alapján.

Olyan szakember jelentkezését várjuk, aki

  • Felsőfokú humán és/vagy társadalomtudományi végzettséggel (pl. szociális, pedagógiai, pszichológiai, szociológiai, közgazdasági, jogi) rendelkezik.
  • Legalább három év gyakorlati tapasztalata van szociális, nevelési, gyermekvédelmi és/vagy gyermekjóléti területen, kiemelten a gyermekbántalmazás területén.
  • Folyékony angol nyelvtudással rendelkezik.
  • Magabiztos felhasználói szintű számítógép ismeretekkel rendelkezik.
  • Elkötelezett a gyermekekkel, fiatalokkal és családjaikkal, továbbá a hátrányos helyzetű csoportokkal folytatott munka iránt.
  • Alapos ismeretekkel rendelkezik a gyermekjóléti és gyermekvédelmi ellátórendszerekről.
  • Jó kommunikációs képességű, nyitott, őszinte személyiség, aki nem retten meg a konfliktusoktól
  • Motivált a fejlődésre, a szupervízióra, a csapat munkára.
  • Jogosítvánnyal rendelkezik és van vezetési tapasztalata.
  • Nyitott az ország különböző részein történő munkavégzésre (Orosháza, Szeged, Kecskemét, Kőszeg, Szombathely).

Előnyt jelent:

  • Ha végzett mediátor, vagy vett részt mediációs vagy resztoratív folyamatokban.
  • Ha van konstruktív javaslata a gyermekvédelmi gyakorlat fejlesztésére
  • Van nemzetközi tapasztalata
  • Rendelkezik nevelőszülői hálózatnál szerzett munkatapasztalattal

A munkavégzés helye és foglalkoztatás:

  • Budapest vagy Kecskemét
  • A munkakör sok utazással jár

Amit ajánlunk:

  • Változatos és kihívásokkal teli feladatok egy nemzetközi munkakörnyezetben.
  • Értékes szakmai kapcsolatrendszer kiépítése az alapítvány szakmai csapatával és a partnerszervezetekkel
  • Lehetőség bevonódásra az alapítvány nemzetközi munkájába is, megismerve a legújabb jó gyakorlatokat a gyermekvédelmi munkában
  • Részvétel szakmai továbbképzéseken.

Ha úgy érzi, hogy a fenti leírás Önre illik, akkor kérjük, hogy a munkakör megjelölésével küldje el magyar és angol fényképes, szakmai önéletrajzát és motivációs levelét fizetési igény megjelölésével, legkésőbb 2021.június 26.-ig a következő e-mail címre: hr@sos.hu