A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Befogadás Háza – Zuglói Családok Átmeneti Otthona felvételt hirdet CSALÁDGONDOZÓ munkakörbe.

Intézményünk Zugló kertvárosi részén helyezkedik el, a külső férőhelyek pedig A XIV. és a XV. kerületben. Küldetésünk, hogy a hozzánk forduló, lakhatási problémákkal küzdő családokat teljeskörűen segítsük, utat mutassunk nekik, hogy újra önálló lakhatáshoz jussanak.

Feladatok:

  • a gyermekjóléti alapellátás keretében otthonszerű elhelyezésben szülők és kiskorú gyermekeik számára családgondozás, életviteli tanácsadás, krízisintervenció, mentálhigiénés támogatás a szociális munka teljes eszköztárával
  • a feladatellátás célja, hogy a jogszabály alapján az intézményben eltölthető idő alatt a család önálló életvitelre képessé és alkalmassá váljon
  • az évi XXXI. törvény és a 15/1998 (IV. 30) NM rendelet által előírt adminisztráció vezetése, határidők pontos betartása

A munkakör betöltésének feltételei:

  • szakmai jogszabályok és ajánlások ismerete és betartása
  • problémamegoldó képesség
  • megbízhatóság
  • pontosság
  • az átlagosnál magasabb tűrőképesség
  • nyitottság a kliensek problémáinak felismerésére a megoldáshoz vezető út közös megtalálására
  • együttműködés a munkatársakkal és a vezetőkkel
  • 15/1998 (IV. 30) NM rendelet 2. számú melléklete szerinti képesítés

A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:

  • gyermekvédelem területén szerzett gyakorlat
  • családgondozói tapasztalat
  • B kategóriás jogosítvány

 Amit kínálunk:

  • önálló munkavégzés egy támogató csapat tagjaként
  • Illetmény és juttatások: bruttó 296.400 Ft alapbér, 24 000Ft máltai pótlék, ágazati pótlék, munkába járás támogatása, egyéb béren kívüli támogatás, iskoláztatási támogatás
  • egyéb béren kívüli juttatás (próbaidő leteltét követően 12.000 Ft/hó (teljes munkaidő esetében) SZÉP kártya
  • szakmai véleményekre és fejlesztési javaslatokra nagyfokú nyitottság

Jogviszony jellege, időtartama:

  • teljes munkaidő
  • határozott/határozatlan időtartam

Munkavégzés helye: 1142 Budapest, Szatmár utca 26.

A pályázatnak tartalmaznia kell:

  • szakmai önéletrajzot

Amennyiben hirdetésünk felkeltette az érdeklődését, várjuk a jelentkezését az csaladgondozo3@hr.maltai.hu e-mail címen.