Pályázati felhívás

Jelenlét Program vezetői munkakörre

A Kerecsenden működő Világítani Fogok Egyesület pályázatot hirdet „Jelenlét Program” vezetői munkakör betöltésére.

A Jelenlét Program célja a Kerecsenden élő, több szempontból is hátrányos helyzetű családok problémáinak megismerése és azokra megoldás keresése a Jelenlét a Felzárkózó Településeken elnevezésű, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat által koordinált komplex szociális és fejlesztési folyamatban.

Főbb feladatok:
A Kerecsenden megvalósuló Jelenlét Program irányítása, szakmai felügyelete, koordinálása, új beavatkozási eszközök és területek feltárása

A program végrehajtásához szükséges feltételek biztosítása, együttműködés a Világítani Fogok egyesület egyéb területen dolgozó munkatársaival, a Magyar Máltai Szeretetszogálat koordinátoraival, a település oktatási, egészségügyi, gyermek- és családvédelmi intézményeivel, civil szervezeteivel és a helyi önkormányzattal

A programnak helyet adó Jelenlét Pont tevékenységének szervezése, működési feltételeinek biztosítása, a Jelenlét Ponton folyó munka, az ott szervezett szociális és egyéb ellátási formák és programok tervezése és irányítása

A programban dolgozó munkatársak feladatvégzésének összehangolása és irányítása

A jogviszony jellege és időtartama:

határozatlan idejű, teljes munkaidőben történő foglalkoztatás

Az állás 2024. július 1-től tölthető be.

A pályázat beadásának határideje: 2024. május 31.

A pályázatokat a Világítani Fogok Egyesület vezetősége bírálja el

A kiválasztott pályázókat a személyes beszélgetés időpontjáról 2024. június 10-ig elektronikus úton értesítjük.

A döntésre a felhívás feltételeinek megfelelő pályázók meghallgatását követően, június 20-ig kerül sor.

Bérezés: megállapodás szerint

Elvárások:

Iskolai végzettség, tapasztalat:

  • szociális területen szerzett felsőfokú végzettség és gyakorlat, vagy
  • egyéb területen szerzett felsőfokú végzettség és szociális területen szerzett tapasztalat
  • B kategóriás jogosítvány
  • felhasználói szintű számítógépes ismeretek
  • A Világítani Fogok Egyesület működési alapelveinek elfogadása, tevékenységének, gyakorlatának ismerete

Személyes képességek:

  • jó kommunikációs és szervezőkészség, problémaérzékenység, képesség a csapatmunkára és az empátiára
  • megbízhatóság, terhelhetőség, rugalmasság
  • kreativitás, határozottság
  • jó konfliktuskezelő képesség

A pályázat elbírálásánál előnyt jelenthet

  • a rokon területen szerzett vezetői vagy munkatársi gyakorlat
  • tájékozottság, jártasság a Jelenlét Program célkitűzéseit és megvalósítását illetően

Amit nyújtani tudunk:

  • összetartó, egymást támogató szellemben dolgozó munkahelyi és önkéntes közösség
  • önálló munkavégzés, fejlődési lehetőség

A jelentkezés feltétele:

  • szakmai önéletrajz és
  • motivációs levél küldése a referenciák és a bérigény megjelölésével a palyazatok@kerecsend.hu email címre