A Magyar Helsinki Bizottság teljes munkaidőben foglalkoztatott PÉNZÜGYI KOORDINÁTORT keres, 2022. júliusi munkába állással.

Főbb feladatok:

  • A Helsinki Bizottság Menekültügyi Programjának projektjeihez és jogi segítő tevékenységéhez kapcsolódó pénzügyi folyamatok irányítása és ellenőrzése.
  • Időszaki pénzügyi jelentések és elszámolások készítése, valamint számlák, kifizetések és kifizetési kérelmek kezelése.
  • Pályázatok pénzügyi és adminisztratív elemeinek elkészítése, költségvetési tervek készítése.
  • Az adományozók által végrehajtott pénzügyi ellenőrzések és projektauditok önálló előkészítése és lebonyolítása.
  • A Helsinki Bizottság tevékenységeihez kapcsolódó megbízási, vállalkozási, adományozotti és egyéb szerződések előkészítése.
  • Pénzügyi források proaktív felkutatásában való részvétel, a szervezet pénzügyi tervezésének segítése.
  • Kapcsolattartás a Helsinki Bizottság tevékenységét finanszírozó, illetve lehetséges adományozókkal.
  • A Menekültügyi Program tevékenységének, illetve más témájú projektek operatív támogatása, szükség esetén szervezési és jelentésírási feladatok.

Elvárások:

  • Releváns felsőfokú végzettség (gazdasági, pénzügyi, menedzsment, stb.);
  • Legalább 3 év releváns munkatapasztalat (pl. pénzügyi vezetőként, projektkoordinátorként, stb.);
  • Anyanyelvi szintű magyar nyelvtudás;
  • Magas szintű, tárgyalóképes, a szakszókincset is magában foglaló angol nyelvtudás írásban és szóban, tapasztalat angol nyelvű levelezésben és jelentések elkészítésében;
  • Felhasználói szintű számítógépes ismeretek (Office alkalmazások, stb.);
  • Kezdeményezőkészség, önálló problémamegoldó és döntéshozatali készség;
  • Jó együttműködési és koordinációs készség, rugalmasság, kiváló készség a csapatmunkára;
  • Megbízhatóság, kimagasló precizitás, hatékonyság;
  • A Magyar Helsinki Bizottság szellemiségével és emberi jogi küldetésével való teljes azonosulás, a Bizottság mandátumának és munkájának ismerete.

Előnyt jelent:

  • Alapvető jogi vagy emberi jogi ismeretek/tapasztalat;
  • Civil szervezetnél szerzett tapasztalat;
  • Gyakorlati adományszerzési (fundraising) tapasztalat;
  • Interkulturális kompetenciák, nemzetközi és/vagy angol nyelvű környezetben szerzett munkatapasztalat.

Munkavégzés helye: a Helsinki Bizottság budapesti irodája (Budapest, VII. kerület)

Munkaszerződés: határozott idejű munkaszerződés, teljes munkaidő (heti 40 óra)

Munkaviszony kezdete: 2022. július

Az érdeklődők jelentkezését a jobs@helsinki.hu emailcímre várjuk, kizárólag emailben, az alábbi kötelező elemekkel:

  1. Magyar nyelvű szakmai önéletrajz;
  2. Nettó havi fizetési igény megjelölése;
  3. Munkába állás legkorábbi és/vagy preferált dátumának megjelölése;
  4. Két referenciaszemély elérhetősége (lehetőleg telefonszám), például korábbi munkaadók;
  5. Rövid, angol nyelvű motivációs levél, ami az alábbi kérdésekre ad választ (legfeljebb 400 szó): a) Why would you like to work with the Hungarian Helsinki Committee? What do you like about our mandate and activities?; b) What would be your main contribution (skills, expertise) to our team? Why do you think you are suitable for this particular job?