A K-Monitor Közhasznú Egyesület projektvezetői munkakörbe, határozatlan időre keres új kollégát

Bővülni fogunk! Olyasvalakit szeretnénk új csapattagként korrupcióellenes közösségünkbe, aki aktívan részt vesz új projektek kidolgozásában és a K-Monitor szakmai munkájában - emellett talpraesett, kezdeményező és elkötelezett a szervezet missziója és értékei iránt. A K-Monitor olyan politikai, gazdasági és társadalmi környezetet megteremtéséért dolgozik, ahol az állampolgárok elutasítják, a hatóságok pedig hatékonyan feltárják és szankcionálják a korrupciót. Legyél te az, aki tenni tud ezekért!

A K-Monitor egy korrupcióellenes civil szervezet, amely egy olyan demokratikus társadalmi környezetet megteremtéséért dolgozik, ahol az állampolgárok elutasítják, a hatóságok pedig hatékonyan feltárják és szankcionálják a korrupciót. Hiszünk abban, hogy az információs technológia fejlődése hozzájárulhat egy nyíltabb, átláthatóbb és demokratikusabb kormányzás létrejöttéhez, ezért olyan adatbázisokat és online eszközöket fejlesztünk, amelyek segítségével nyomon követhetőek a közpénzköltések és az állampolgárok részt vehetnek az őket érintő döntések meghozatalában.

Szervezetünk működési alapelvei a nyitottság, függetlenség és a kritikai szemléletmód.

A K-Monitor kollektívája munkatársat keres hosszú távra, határozatlan időre, projektvezetői munkakörbe. Mivelmunkánk számos területet átfog, a legkülönfélébb háttérrel és képességekkel is alkalmas lehetsz a feladatra, amennyiben tudásod és tapasztalatod illeszkedik a szervezet céljaihoz és futó projektjeinkhez. Csapatunk ideális új tagja hosszú távon aktívan részt vesz K-Monitor szakmai munkájában, emellett felelősséget vállal a szervezet fejlődése és fejlesztése iránt is.

Részletesebb információt szervezetünkről a K-Monitor.hu-n, itt a K.blogon, vagy a facebook oldalunkon találsz. Mindenképpen ajánljuk, hogy olvasd el tavalyi évünkről szóló összefoglaló blogposztunkat is.

Főbb feladatok:

Közreműködés az alábbi tevékenységekben

  • Aktív részvétel a szervezet meglévő projektjeiben, projektek kidolgozásában, pályázatok megírása, projektek koordinálása, szakmai és gazdasági beszámolók előkészítése.
  • A szervezet szakmai munkájának támogatása (technológiai, adatos fejlesztésekben való részvétel; kutatások, szakpolitikai anyagok, állásfoglalások és egyéb szakmai anyagok elkészítése).
  • Tartalomkészítés a K-Monitor felületeire (blog, facebook, twitter) és sajtóanyagok.

Egyéb feladatok:

  • Hazai és nemzetközi konferenciákon, workshopokon való részvétel, előadások tartása.
  • Forrásteremtés támogatása: új források feltérképezése, magánadományok koordinálása, 1%-os kampány szervezése, támogatókkal kapcsolattartás.
  • K-Monitor körüli közösség erősítése, közösségszervezés.
  • Önkéntesek toborzása, koordinációja.

Elvárások:

  • Releváns felsőfokú végzettség
  • Releváns munkatapasztalat, projektvezetői/pályázati koordinációs tapasztalat
  • Tárgyalóképes angol nyelvtudás
  • Kiváló szervezőkészség
  • Kiváló kommunikációs és tárgyalókészség (magyar és angol nyelven, írásban és szóban egyaránt)
  • Analitikus gondolkodás
  • Politikai, közéleti témákban való jártasság
  • Önálló, proaktív és precíz munkavégzés
  • Terhelhetőség
  • Pályázatírásban szerzett tapasztalat
  • Felhasználói szintű számítógépes ismeretek
  • A szervezet értékei iránti elkötelezettség

Előnyt jelent:

  • A K-Monitor által képviselt témákban való jártasság (pl. önkormányzatok működése, közbeszerzések, EU-s támogatások, digitális jogok / nyílt adatok)
  • Hazai vagy nemzetközi civil szervezetnél szerzett munkatapasztalat
  • Informatikai (adatbázisok, alkalmazások, stb.), adatelemzői ismeretek
  • Egyéb idegen nyelvek ismerete

Jelentkezés módja: Küldd el szakmai önéletrajzodat és motivációs leveledet nettó fizetési igényed megjelölésével az info@k-monitor.hu címre. A motivációs levélben kérünk, térj ki az alábbiakra:

  • Miért tartod fontosnak a korrupció elleni küzdelmet Magyarország sok problémája között?
  • Milyen tevékenységekkel, témák mentén küzdenél a korrupció ellen civil szervezetként?
  • Melyek azok a képességeid, tapasztalataid, amelyekkel ezekhez a leginkább hozzá tudsz járulni?

Határidő: Jelentkezz minél előbb, de legkésőbb március 15-ig!

Munkavégzés helye: Budapest (VI. kerület), de a járvány alatt otthonról, online.