A NIOK Alapítványnál az elmúlt 30 évében sok – a szervezet életét meghatározó – ember fordult meg. Közülük most öten egy podcast adás keretében igyekeztek felidézni a fontosabb pillanatokat, eközben a civil szektor egészének alakulásáról is érdekes képet kapunk.
Mi minden lehetséges, ha egy civil szervezeten belül összeadódik a szakértelem, a tapasztalat és a hatalmas lelkesedés? Létrejöhet egy - mára több mint egy évtizede létező - stabilan működő adománygyűjtő platform, ahol már több, mint ezer szervezet gyűjtött össze összesen több, mint egy milliárd forintot.
Beszélgetés a gyermekbántalmazás elleni kampányokról a Kék Vonal és az UNICEF képviselőivel
A civil szférának mozgalmas időszak volt az elmúlt 4 év, változásokkal, támadásokkal, de együttműködésekkel is teli. Ezek áttekintésére hívjuk beszélgetőpartnernek civil szervezetek képviselőit, kutatókat, szakértőket.
A négyrészes beszélgetéssorozat, a ‘Visszapillantó’ 3. részében a civil szektor helyzetéről és megítéléséről beszélgettünk Sebestény István nonprofit kutatóval a Civitalis Egyesülettől és Molnár Csabával, a Political Capital kutatásvezetőjével.
Ötrészes beszélgetéssorozatban tekintettünk vissza az elmúlt évek legfontosabb folyamataira, és ezek alapján értékeltük a jelenlegi helyzetet.
Mitől lesz sikeres egy civil akció helyi szinten? A kommunikáció, a csapatépítés, a kapcsolatok, esetleg valami más a kulcsa? Mi jellemzi társadalmunkat, milyen térben mozognak a civilek, kik válnak egyáltalán civilekké, helyi ügyek alakítójává?
Adománygyűjtésen gondolkozol, de úgy érzed, ehhez még kicsi a szervezet, nincs rá kapacitásotok? Hallgasd meg legújabb podcastunkat, amelyben egy kezdő és egy már rutinosabb civil szervezet osztja meg, mit tanultak adománygyűjtő kampányaik során.
Giving Tuesday: Vegyük le a segítésről a szomorúságfiltert! Impulzusadakozás, önkéntesség, személyes (jó)ügyek Hajós Andrással és Herczeg Szonjával - Podcast
Az elmúlt hónapokban egy nagyon érdekes, a választásokra hangolódó podcast-sorozatot készítettünk, civil szervezeti képviselő és szakértő vendégekkel, "Visszapillantó" néven.
Komoly változások történtek az elmúlt 4-8 évben, a kormányzati finanszírozás teljes átalakításon ment keresztül, ami a civil szférát is megrengette. A pénzügyeken túl változtak a szakmai kapcsolatok is az állami és önkormányzati szereplőkkel. De mik is ezek a hatások pontosan? Valós jelenség-e a pályázatok átpolitizáltsága? Léteznek “igazi” és álcivilek?
A NIOK podcastje arra kíváncsi, hogy a Z generáció fiatal felnőttei mennyire aktívak és érzékenyek társadalmilag.
A négyrészes beszélgetéssorozat, a ‘Visszapillantó’ 2. része érkezett most meg, melyben a jogi-szabályozási környezet változásairól beszélgettünk Kövér-Van Til Ágnessel, az ELTE docensével és Csapó Beatrix-szel, a Diverzitás Alapítvány vezetőjével.
Hogyan tudnak a nagy ernyőszervezetek értékeik mentén működni és a pártpolitikától távol maradni? Milyen eszközöket használnak céljaik eléréséhez?
Sok kérdés merülhet fel egy civil szervezetnél, amikor szerepelnek valamilyen médiumban vagy nagyobb nyilvánosságot szeretnének az ügyüknek. Legújabb podcast adásunkban erre keressük a választ a sajtó és két civil szervezet felől érkező beszélgetőtársainkkal.
Interjú Almássy Monikával a NIOK30 - Civil vezetők, szervezeti életutak podcast sorozatban
Interjú Dés Julcsival a NIOK30 Civil vezetők, szervezeti életutak podcast sorozatban
Interjú Havasi Zoltánnal a NIOK30 - Civil vezetők, szervezeti életutak podcast sorozatban
Újabb podcast adással jelentkezünk a NIOK Alapítvány 30. évfordulójának alkalmából.
Interjú dr. Both Emőkével a NIOK30 - Civil vezetők, szervezeti életutak podcast sorozatban
Interjú Bakó Boglárkával a NIOK30 - Civil vezetők, szervezeti életutak podcast sorozatban
Beszélgetés a “MedSpot” - “Orvosi segítség, ahol kell” Alapítvánnyal