Felháborít, hogy roma fiatalok 65,3 százaléka korai iskolaelhagyó, míg a nem romák esetében ez a szám 9 százalék körül mozog? Hiszel abban, hogy az oktatásnak feladata a meglévő hátrányok kompenzálása? Ha igen, akkor csatlakozz hozzánk programvezetőnek!

A Bagázs Egyesülettel több mint tíz éve dolgozunk a romatelepeken élők társadalmi egyenlőségéért: Bag és Dány telepein élő gyerekekkel és felnőttekkel foglalkozunk, évi százhetven önkéntes és húsz munkatárs segítségével.

Programkoordinátor munkatársunk legfontosabb feladata a dányi iskolás otthoni fejlesztés program vezetése, az önkéntesek szakmai támogatása.

Munkavégzés helye: Dány és Budapest
Munkavégzés ideje: heti 20 óra
Jelentkezési határidő: 2023. június 15.

Munkavégzés kezdete: ideális esetben július
de legkésőbb augusztus 15.

Az otthoni fejlesztés programelem első és második osztályos gyermekek otthonában történő játékos, készségfejlesztő foglalkozást takar. A foglalkozások azért történnek a család otthonában a telepen, hogy a szülőknek legyen lehetősége bekapcsolódni a játékokba, feladatokba, ezáltal megtapasztalni a gyermekkel töltött minőségi időt, és bepillantást szerezni abba, hogy a gyermek hol tart a tanulmányaiban. Az otthoni fejlesztés célja az, hogy a gyermek iskolai előrehaladását családi szinten támogassuk.

Harmónika:
Főbb feladatok:

  • önkéntesek (kb. 15 fő) munkájának nyomon követése, ösztönzése
  • kapcsolattartás és bizalomépítés a telepen élő fiatalokkal és családjukkal
  • kapcsolattartás az intézményekkel (például iskola)
  • új résztvevők bevonása a programba
  • eredmények, aktualitások adminisztrációja, havi beszámolók készítése
  • szoros együttműködés a Bagázs többi programkoordinátorával

Téged keresünk, ha:

  • a következő végzettségek egyikével rendelkezel: gyógypedagógia, fejlesztő pedagógia, pedagógiai
  • Van már min. 2 év tapasztalatod hasonló területen (hátrányos helyzetű emberekkel végzett pedagógiai munka)
  • Vezettél már (önkéntes) csapatot
  • kiismered az intézményi rendszerekben, és tudod, hogy kihez fordulj egy-egy kérdésben
  • Szereted az innovációkat és szívesen építesz be újabb technikákat a munkádba
  • Elmész a falig, ha egy problémára megoldást keresel (és mindig azt keresed)
  • Önállóan tudod végezni a munkádat, de nem okoz gondot a csapattal való együttműködés sem
  • Rugalmas, könnyen alkalmazkodó és proaktív vagy
  • Nem ijedsz meg egy új informatikai rendszer, adatbázis használatától
  • Előny, ha dolgoztál már a romaintegráció területén
  • Előny, ha van jogosítványod

Amit mi tudunk nyújtani:

  • A nonprofit szférában korrekt, megbízható fizetést (cafetéria)
  • Egy szuper irodát/közösségi teret, benne jófej kollégákkal
  • Rendszeres szupervíziót
  • Rugalmas munkaidőt, változatos feladatokat
  • Szakmai támogatást, tanulási és fejlődési lehetőséget

A jelentkezéshez, kérjük az alábbi írlapot töltsd ki, ahol magyar nyelvű önéletrajzod feltöltése mellett néhány rövid kérdésre is várjuk a válaszodat! (A kitöltéshez be kell jelentkezned Gmail fiókodba.)