Az Intézet 2010-ben indította útjára a Roots & Shoots programot, melynek fő célja, hogy az intézet programjaiban részt vevő fiatalokat (és persze a felnőtteket is) rávezessük arra, hogy apróbb-nagyobb cselekedetekkel saját maguk is változást hozhatnak a környezetükben. A projekt lényege az önműködő csoportok szerveződése, akik a globális cél érdekében saját maguk kezelik a lokális problémákat. Így a célok elérésén már nem csak egy maroknyi önkéntes fáradozik, hanem egyre több és több fiatal kapcsolódik be ország szerte a munkába, egyre többféle és a helyi problémáknak megfelelő projektet végre hajtva.

Az intézet és a koordinátor feladata, hogy ezeket a kis csoportokat, fiatalokat elindítsa ezen az úton.

Fő feladatok:
1. www.rootsandshoots.hu honlap menedzselése, hírszerkesztés, beszámolók szerkesztése és publikálása
2. Csoportok szervezése, kapcsolattartás a csoportokkal
3. Szakmai anyagok előkészítése, fordítása, szerkesztése, publikálása
4. Találkozók szervezése
5. A projekthez kapcsolódó pályázatok írásában, megvalósításában és elszámolásában való részvétel
6. A projekt harmonizálása az Intézet programjaival
7. Önkéntesek szervezése, koordinálása
8. A projekt ismertségének növelése a média által

Amit az ideális jelölttől várunk…
● Pozitív életszemlélet
● Gyermekek szeretete, velük való kommunikáció képessége
● Elkötelezettség az eszme és a cél iránt
● Önállóság, kezdeményező készség, megbízhatóság, kitartás
● Csapatmunkára való készség
● Angol nyelvtudás
● Felhasználói szintű számítástechnikai ismeretek

Előny:
● Korábbi koordinátori/szervezési tapasztalat
● Napközbeni rendelkezésre állás (iskola látogatások)
● Saját autó
● Honlapszerkesztési ismeretek
● Pedagógiai háttér

Amit nyújtunk…
● Nemzetközi, nagy múltú szervezet, hazai és nemzetközi kapcsolatok
● Hosszú távú együttműködés lehetősége
● Szakmai fejlődés, pozitív cél érdekében végzett munka, izgalmas feladatok
● Értékorientált csapattal való együttműködés, személyes fejlődés
● A Jane Goodall Intézettel való hosszú távú együttműködés lehetősége

A pozícióra való jelentkezés határideje: 2011. augusztus 17.

Jelentkezés módja: e-mail-en az allas@janegoodall.hu címre küldött önéletrajzzal és motivációs levéllel, mely tartalmazza, hogyan felelne meg a jelölt az elvárásoknak és miért szeretne a Jane Goodall Intézetnél önkénteskedni.

További információk: www.janegoodall.hu, www.rootsandshoots.hu, www.rootsandshoots.org
Projekt kezdete: azonnal
Munkavégzés helye: Budapest

Pozíció közzétéve: 2011. július 21.