A munkakör célja: A Magyar Vöröskereszt Keresőszolgálata segít az ukrán konfliktus menekültjeinek abban, hogy a konfliktus következtében megszakadt családi kapcsolataikat helyreállítsák, az eltűnt családtagjaikat megtalálják. Új munkatársunk ebben a folyamatban támogatja a Keresőszolgálatot.

Főbb feladatok:

  • A Magyar Vöröskereszt Keresőszolgálata munkáját támogatja Budapesten és környékén.
  • A konfliktus miatt az országunkba érkező menekülteket felkeresi és tájékoztatja őket a Magyar Vöröskereszt Keresőszolgálata tevékenységéről.
  • A menekültekkel végzett interjúk során a megismert adatokat, információkat rögzíti és továbbítja a budapesti keresőszolgálati irodába.
  • Biztosítja a kapcsolat folyamatosságát a menekültek és a Keresőszolgálat budapesti irodája között.
  • Kapcsolatot tart a menekültellátásban részt vevő más segélyszervezetekkel, civilekkel, hivatalos szereplőkkel.
  • A munkája során megismert minden, a Vöröskereszt menekült ellátási tevékenysége szempontjából releváns adatot rendszerezett formában rögzít és az adatbázist folyamatosan naprakészen tartja.

Elvárások:

  • magabiztos orosz és/vagy ukrán nyelvtudás szóban és írásban
  • magyar anyanyelv vagy folyékony angol nyelvtudás
  • alapvető számítástechnikai alkalmazások biztos ismerete
  • jó kommunikációs készség szóban és írásban
  • feddhetetlenség, büntetetlen előélet
  • B kategóriás jogosítvány,
  • a Vöröskereszt alapértékeivel való azonosulás
  • empatikus személyiség
  • a munka során kezelt személyes adatok tekintetében maximális diszkréció

Előnyt jelent:

  • angol nyelv ismerete (magyar anyanyelv esetén)
  • a Magyar Vöröskereszt szervezeti felépítésének és működésének általános ismerete;

Szerződés és munkaidő:

  • A munkáltató a munkavállalóval határozott idejű (2023.12.31-ig) munkaszerződést köt. A munkaidő napi nyolc óra

A jelentkezés feltételei:

  • magyar állampolgárság;
  • büntetlen előélet;
  • szellemi és fizikai cselekvőképesség.

Pályázati anyag összetétele:

  • részletes –1 évnél nem régebbi, önarcképes – szakmai önéletrajz;
  • motivációs levél bruttó fizetési igény megjelölésével;
  • a végzettséget igazoló bizonyítvány másolati példánya.

Pályázati anyag benyújtásának módja:

elektronikus úton (pdf, jpeg, word formátumban), a  hr@voroskereszt.hu e-mail címre elküldve;

  • az elektronikus levél „tárgyában” kérjük a munkakör megnevezésével együtt a következő munkaköri kódot is szerepeltetni: „terepi munkatárs – HR 214/7/2022.