Ezt a cikket több mint egy éve publikáltuk. Mindent megteszünk, hogy naprakész információt szolgáltassunk oldalunkon, de előfordulhatnak elavult információk korábbi bejegyzéseinkben.

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS
"Családbarát munkahelyek kialakításának és fejlesztésének támogatása"
(Kód: CSP-CSBM-22)
A Miniszterelnökség Családokért Felelős Államtitkára (a továbbiakban: Támogató) megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő (a továbbiakban: Lebonyolító) az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény (a továbbiakban: Áht.), valamint az államháztartásról szóló törvény végrehajtásáról szóló 368/2011. (XII. 31.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Ávr.), alapján nyílt pályázatot hirdet családbarát munkahelyek kialakításának és fejlesztésének támogatására.

1. A pályázat célja
A pályázat célja olyan családbarát munkahelyek kialakítását és fejlesztését megvalósító munkahelyi családbarát programok támogatása, melyek elősegítik a munka és magánélet összeegyeztetését, a családi, magánéleti és munkahelyi kötelezettségek összehangolását.
A pályázat segítséget kíván nyújtani az élet két kiemelt fontosságú területén: a családi élet és az alkotó munka minél finomabb összehangolásában. A családi élet és a munkahelyi feladatok összeegyeztetése alapvető érdeke a munkaadóknak, hiszen kiegyensúlyozott munkaerővel jóval hatékonyabban lehet dolgozni; a munkavállalóknak, mivel családi életük és munkájuk harmonikusabbá, életük kiegyensúlyozottabbá válik; s közvetetten az egész társadalomnak -hiszen a gyarapodó családok és az értékteremtő munka a nemzet két legfontosabb erőforrása.
Mindezek szellemében a pályázat támogatni kívánja azokat a családbarát munkahelyi gyakorlatokat és politikákat, a munka és családi élet összehangolását elősegítő intézkedéseket és fejlesztéseket, melyek hozzájárulnak e cél hatékony megvalósulásához. A pályázat nyertesei jogosulttá válnak a "Családbarát Munkahely" cím használatára is a támogatói okiratban meghatározott feltételek szerint.

2. A rendelkezésre álló keretösszeg
A pályázatok támogatására rendelkezésre álló keretösszeg 100 000 000 Ft, azaz egyszázmillió forint az alábbiak szerint: a Magyarország 2022. évi központi költségvetéséről szóló 2021. évi XC. törvény 1. melléklet XI. Miniszterelnökség fejezet 30/01/20/05 Gyermek, ifjúsági és családpolitikai programok fejezeti kezelésű előirányzat terhére.

3. A pályázaton igényelhető támogatás összege és formája
A pályázaton legfeljebb 5 000 000 Ft (azaz ötmillió forint) vissza nem térítendő támogatás igényelhető, de a Támogató fenntartja magának azt a jogot, hogy bizonyos esetekben a nyertes szervezet számára nem biztosít támogatást, csak a Családbarát Munkahely cím használatát teszi lehetővé.

6. Támogatási időszak
A Pályázó által a pályázatban megjelölt, 2022. február 4. és 2023. június 30. közé eső időszak. Központi költségvetési szerv jogállással bíró kedvezményezettek esetében az Ávr. 46. § (2) bekezdésének figyelembevételével a nyertes pályázatban foglalt program megvalósításának határideje 2022. február 4. és 2022. december 31. közé eső időszak.
A pályázati program megvalósítása a pályázó felelősségére a támogatási döntést, ill. a támogatási jogviszony létrejöttét megelőzően megkezdhető a pályázatban megjelölt támogatási időszakban, azonban a támogatás odaítélésére ez a tény garanciát nem jelent.
A támogatási időszak vonatkozásában felhívjuk a pályázók figyelmét, hogy rendezvényeik megszervezésekor vegyék figyelembe a tömeges megbetegedést okozó humánjárvány hatására meghozott korlátozó intézkedéseket, veszélyhelyzeti rendelkezéseket, illetve a mindenkor hatályos járványügyi rendelkezéseket.

 

9. A pályázók köre
9.1 Jelen pályázati kiírás keretében az alábbi feltételeknek megfelelő szervezetek nyújthatnak be pályázatot:
a) Kisvállalatok (gazdasági társaság, nonprofit betéti társaság, nonprofit korlátolt felelősségű társaság, nonprofit közkereseti társaság, nonprofit részvénytársaság) 1-49 fő foglalkoztatottal
b) Középvállalatok (gazdasági társaság, nonprofit betéti társaság, nonprofit korlátolt felelősségű társaság, nonprofit közkereseti társaság, nonprofit részvénytársaság) 50-249 fő foglalkoztatottal
c) Nagyvállalatok (gazdasági társaság, nonprofit betéti társaság, nonprofit korlátolt felelősségű társaság, nonprofit közkereseti társaság, nonprofit részvénytársaság) 250 fő vagy a feletti foglalkoztatottal
d) Költségvetési szervek (központi költségvetési szerv, helyi kisebbségi/nemzetiségi önkormányzat, települési önkormányzat, kerületi önkormányzat, helyi önkormányzatok intézmény-fenntartó társulásai, kistérségi társulás, megyei önkormányzat, Budapest Főváros Önkormányzata, országos kisebbségi/nemzetiségi önkormányzat, önkormányzati fenntartású intézmény, Fővárosi Önkormányzat által fenntartott intézmény)
e) Egyházi jogi személy (a bevett egyház, a bejegyzett egyház és a nyilvántartásba vett egyház, továbbá azok belső egyházi jogi személye)
amelyek az EPER-ben regisztráltak. A regisztrációval és a Regisztrációs nyilatkozat benyújtásával kapcsolatos információkat a Pályázati útmutató 5. pontja tartalmazza.
Előnyt élvez az a pályázat, amelyben a pályázó szervezet a programja megvalósítása során együttműködik a helyi közélet egyéb szereplőivel, pl. az önkormányzattal, a helyi sajtóval és médiával, illetve helyi oktatási intézménnyel, civil és/vagy egyházi közösséggel, egészségügyi intézménnyel stb. és erről szándéknyilatkozatot vagy együttműködési megállapodást is csatol pályázatához.

 

11. A pályázatok benyújtásának határideje
Az internetes pályázatok beadási határideje: 2022. március 7. 23.59 óra

 

https://pafi.hu/palyazat/csaladbarat-munkahelyek-kialakitasanak-es-fejlesztesenek-tamogatasa-csp-csbm-22