Ezt a cikket több mint egy éve publikáltuk. Mindent megteszünk, hogy naprakész információt szolgáltassunk oldalunkon, de előfordulhatnak elavult információk korábbi bejegyzéseinkben.
Cél: A partnerségi együttműködések pályázattípus elsődleges célja, hogy lehetőséget adjon a szervezetek számára tevékenységük minőségének és relevanciájának növeléséhez, partnerségeik fejlesztéséhez és megerősítéséhez, nemzetközi szinten való működésükhöz szükséges kapacitás növeléséhez, valamint jó gyakorlatok fejlesztéséhez és megosztásához. További cél, hogy támogassa innovatív módszerek fejlesztését, innovatív gyakorlatok átvételét és/vagy használatát, illetve közös kezdeményezések megvalósítását az együttműködés, az egymástól tanulás és tapasztalatok cseréjének terén, európai szinten. A projektek eredményeinek újra felhasználhatónak, mások által átvehetőnek kell lenniük, és lehetőleg rendelkezzenek transzdiszciplináris dimenzióval. A támogatott tevékenységek eredményeit szükséges megosztani helyi, régiós, nemzeti és nemzetközi szinteken.
 
Megvalósíható tevékenységek:

Az együttműködés keretében olyan tevékenységek valósíthatók meg, amelyek támogatják a tevékenységtípus céljainak elérését. A tevékenységek bármilyen, a projektben releváns formában megvalósíthatók, akár többféle résztvevő bevonásával, egyénileg vagy csapatban.

A tevékenységek hozzájárulnak a szervezeti munka és gyakorlat minőségének javításához, és partnerség kialakulását támogatják, nem feltételemül a szektoron belül. A projektek szintén hozzájárulnak a résztvevő szervezetek kapacitásfejlesztéséhez, reflektálnak a terület gyakori szükségleteire és prioritásaira és lehetővé teszik az egyéni, szervezeti, vagy szektorális átalakulást és változást, teret adva az új megközelítések és fejlesztések bevezetésének.

A partnerségi együttműködések 12-36 hónapos időtartammal és minimum 3 szervezet együttműködésével valósulhatnak meg. A projektek időtartama maximum 36 hónapra bővíthető.

 
Pályázó lehet bármely programországban székhellyel rendelkező, részt vevő szervezet/intézmény.
Pályázásra jogosultak köre:
  • Civil szervezetek, egyesületek;
  • oktatási intézmények;
  • közintézmények;
  • informális csoportok;
  • kis-, és középvállalkozások, nagyvállalatok, társadalmi vállalkozások; kulturális központok, képzési központok, stb.
A pályázatok beadásának határideje
  • 2021. május 20. déli 12 óra (brüsszeli idő szerint)
  • 2021. november 3. déli 12 óra (brüsszeli idő szerint)

Forrás és további részletek: erasmusplusz.hu