Ezt a cikket több mint egy éve publikáltuk. Mindent megteszünk, hogy naprakész információt szolgáltassunk oldalunkon, de előfordulhatnak elavult információk korábbi bejegyzéseinkben.

1. A pályázat célja:
A magas HIV-fertőzési kockázatnak kitett közösségek tagjai között a kockázat ismertetése, csökkentése, továbbá az ehhez szükséges magatartásformák kialakítása, önkéntes szűrés, valamint tanácsadás lehetőségének biztosítása.

2. A pályázat célcsoportja:
Magas kockázatú társadalmi csoportok (férfiak, akik férfiakkal létesítenek szexuális kapcsolatot (MSM), szexmunkások, intravénás kábítószer használók, nem biztonságos szexuális kapcsolatot létesítők, szexuális úton terjedő betegségben (STD) szenvedők).

3. Ki jogosult pályázni:
Minden olyan civil szervezet, valamint egyházi fenntartású intézmény, amely belföldi székhelyű, és amelynek létesítő okiratában, alapszabályában, vagy működési szabályzatában legalább egy, a pályázati kiírásban szereplő szakmai célkitűzés deklarált módon jelenik meg. A pályázó kizárólag az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló 2011. évi CLXXV. tv. 2. § 6. pontja szerinti civil szervezet, valamint egyházi fenntartású intézmény (továbbiakban: pályázó szervezet) lehet.

4. Támogatható tevékenységek:
A pályázó szervezetnek a pályázatában a pályázat céljának elérését szolgáló, az alábbiakban felsorolt, a pályázat célcsoportja körében, illetve részére végzett tevékenységek közül legalább kettőt kell vállalnia (a továbbiakban: szakmai program):

a) önkéntes szűrővizsgálatok biztosítása,
b) önkéntes tanácsadás nyújtása,
c) a megelőzést elősegítő programok szervezése,
d) HIV/AIDS terjedésével és megelőzésével kapcsolatos ismeretszint növelése,
e) a biztonságos szexuális magatartás kialakításának támogatása,
f) AIDS világnapi megemlékezés szervezése.

forrás, bővebben: kormany.hu