Ezt a cikket több mint egy éve publikáltuk. Mindent megteszünk, hogy naprakész információt szolgáltassunk oldalunkon, de előfordulhatnak elavult információk korábbi bejegyzéseinkben.

A kötet alapos elméleti-filozófiai jellegû, történeti áttekintést nyújt a mai liberális demokráciák szabadságfogalmának és szabadsággyakorlatának kialakulásáról, illetve arról a középponti szereprõl, amelyet ebben az egész folyamatban a civil társadalom létrejötte játszott. Gellner könyve izgalmas kiegészítését, árnyalását nyújtja a Keane által elõadott történetnek – inkább szûkebben vett európai szemszögbõl, viszont némileg nagyobb elméleti apparátust mozgatva. A két könyv együtt megnyugtató megalapozását nyújtja a civil társadalomról eddig fölhalmozódott tudásnak minden átlagosan mûvelt olvasó számára, aki komolyan érdeklõdik a téma iránt.
Ernest Gellner a liberális társadalomtudomány egyik meghatározó alakja. A szabadság feltételei címû, immár klasszikusnak tekinthetõ könyvében kivételes erudícióval és máig ható érvénnyel tárgyalja a modern civil társadalom elméletét.