Szakmai gyakorlat a K-Monitornál

A K-Monitor Független Közpénzfigyelő Iroda a közpénzek elköltésének átláthatóságáért küzdő civil szervezet. Az iroda a tényfeltáró újságírás és a nyilvánosság erejében hisz, projektjeinek nagy része éppen ezért valamilyen módon kapcsolódik az információs technológiákhoz és a médiához. Az irodát működtető közhasznú egyesület működési alapelvei a nyitottság, függetlenség és a kritikai szemléletmód.

A K-Monitor gyakornokokat keres határozatlan időre.

Főbb feladatok:

  • A k-monitor.hu adatbázis szerkesztése, sajtófigyelés.
  • A K-Monitor, a Transparency International Magyarország és a TASZ közös adatbázisának szerkesztése.
  • A K-Monitor közleményeinek, állásfoglalásainak, egyéb anyagainak fordítása angolra, angol/német/francia/spanyol cikkekből/könyvekből magyar nyelvű összefoglalók készítése.
  • Adatelemzés, kutatás: közreműködés a szervezet aktuális projektjeiben (oknyomozó anyagok, kutatások, elemzések).

Szakmai elvárások:

  • jó íráskészség
  • közélet iránti érdeklődés

Kompetencia elvárások:

  • precizitás, határidők betartása
  • önálló munkavégzés

Feltételek:
Munkaidő: 20-40 óra
Jelentkezés módja: magyar nyelvű, fényképes önéletrajz, valamint motivációs levél az info@k-monitor.hu email címre
Munkakezdés ideje: azonnal
Megbízás időtartama: határozatlan